Експорт українського зерна в рамках Чорноморської ініціативи знизив світові ціни на харчі на 23% – британська розвідка
Під час цієї ініціативи на світовий ринок надійшло понад 32 мільйони тонн продуктів харчування

Експорт українського зерна в рамках Чорноморської зернової ініціативи призвів до зниження світових цін на продовольство і зміцнив продовольчу безпеку.
Про це йдеться у звіті, опублікованому у твіттері Міністерства оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в п'ятницю.
Під час цієї ініціативи на світовий ринок надійшло понад 32 млн тонн продуктів харчування, і індекс цін на продовольство знизився на 23% порівняно з піком у березні 2022 року. Особливо виграли від зниження цін країни, що розвиваються, а також від прямого імпорту зерна з України.
Водночас вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи призвів до скорочення експорту з України. Це було спробою привести до деградації української економіки та її здатності підтримувати військові спроможності.
У повідомленні наголошується, що сільськогосподарський сектор становив 40% українського експорту до війни і залишається важливим для економіки країни. Загалом, у 2021 році експорт продуктів харчування з України склав $28 млрд.
Україна досягла успіху, використовуючи альтернативні методи експорту зерна, такі як річковий, залізничний і автомобільний транспорт. Однак малоймовірно, що це буде відповідати пропускній спроможності чорноморських експортних маршрутів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна почала експортувати зерно через хорватські порти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].