Вже п’ять європейських країн відмовилися видавати Україні чоловіків, які втекли від мобілізації
Однак деякі країни можуть піти на цей крок, якщо встановлять, що чоловіки уникнули призову через хабар

Чеська влада не буде екстрадувати в Україну чоловіків, які втекли від мобілізації, повідомив речник Міністерства юстиції країни Владімір Ржепка.
Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на місцеве видання Idnes.
Він пояснив це рішення Європейською конвенцією, яка виключає екстрадицію за такі військові злочини, як ухилення від служби в армії, дезертирство чи непокора наказу командування.
При цьому Ржепка зазначив, що українські суди можуть надати запит на видачу конкретної людини. Наприклад, екстрадицію можуть дозволити, якщо буде встановлено, що громадянин підробив документи для звільнення від служби або придбав за хабар так званий «білий білет» про непридатність до стану здоров'я.
У Генпрокуратурі повідомили, що наразі не отримували офіційних запитів від Києва з приводу громадян, які перебувають у Чехії, ухиляються від служби до ЗСУ. За даними Idnes, в республіці проживає близько 90 тисяч українців, які «теоретично могли б служити в армії».
Раніше про відмову видавати Україні ухилянтів заявили Польща, Австрія, Німеччина та Угорщина. У Варшаві уточнили, що для запуску процедури екстрадиції таких людей, Україна має видати міжнародний ордер на арешт кожного з них. За даними Прикордонної служби Польщі, з початку війни до країни в'їхало близько 80 тисяч українців призовного віку.
Влада Австрії зайняла категоричну позицію.
“Ми ніколи не зробимо цього. Це була б спроба втручання у нашу систему надання притулку та наш суверенітет. Ніхто не може навіть подумати, що Австрія піде на це», – заявили в МВС. За даними відомства, в Австрії проживає 14 тисяч українців, придатних до військової служби. Вони зареєстровані як біженці.
Німеччина також відмовилася видати Україні чоловіків, які втекли від мобілізації. Однак влада заявила про готовність видворити тих, хто уникнув призову через хабар. За даними німецького МВС, зараз у країні залишаються понад 184 тисячі українських чоловіків від 18 до 60 років, які приїхали після початку війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].