москва не може відкрити газовий хаб в Туреччині: йдуть суперечки за те, хто буде ним управляти

москва не може відкрити газовий хаб в Туреччині: йдуть суперечки за те, хто буде ним управляти

Минув майже рік з моменту, коли цю ідею озвучив диктатор путін, але рішення поки що так і не було прийнято

This material is also available in English
москва не може відкрити газовий хаб в Туреччині: йдуть суперечки за те, хто буде ним управляти
фото Shutterstock

Створення росією газового хаба в Туреччині стикається із затримками та перешкодами через розбіжності щодо питань управління ним.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з деталями.

росія, яка фактично втратила європейський ринок експорту газу, планувала створити у Туреччині найбільший для Європи газовий хаб, сподіваючись перенести до Чорного моря втрачені у Балтійському морі транзитні потужності. Минув майже рік з моменту, коли цю ідею озвучив диктатор путін, але рішення поки що так і не було прийнято. У травні турецька влада говорила, що проект може бути запущений протягом року.

На зустрічі з турецьким лідером Реджепом Тайіпом Ердоганом на початку вересня путін сказав, що Газпром передав турецькій Botas дорожню карту створення хаба.

Джерело, знайоме з ситуацією, сказало, що газовий проект зіткнувся із затримками, оскільки москва та Анкара сперечаються про те, хто керуватиме хабом.

«Вони борються за те, хто має керувати хабом», – сказав співрозмовник на умовах анонімності.

Інше джерело, близьке до Газпрому, підтвердило «проблему», яка полягає у розбіжностях з питань управління.

Кремль заявляв, що проект створення газового хаба в Туреччині складний, тому не може реалізовуватися без затримок, до того ж, тему ще потрібно опрацювати з можливими покупцями газу в південній Європі.

Туреччина просуває власну програму експорту газу: компанія Botas у серпні уклала угоду з угорською MVM про продаж близько 300 млн кубометрів газу.

Потужність двох ниток Турецького потоку становить 31,5 млрд кубометрів на рік проти 110 млрд кубометрів, які передавалися по підірваних Північних потоках.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло