США передали Україні 3D-принтери для польового ремонту військової техніки

США передали Україні 3D-принтери для польового ремонту військової техніки

Ідеться про принтер розміром із вантажівку, на ньому українці можуть друкувати всі потрібні запчастини

США передали Україні 3D-принтери для польового ремонту військової техніки
фото Reuters

Україна отримала від США 3D-принтери промислового рівня, які здатні друкувати запчастини до військової техніки безпосередньо на полі бою.

Джерело. Про це повідомляє «Голос Америки».

Минулого тижня завершилося навчання українських фахівців з використанням цих пристроїв, заявив помічник міністра оборони США з питань закупівель та утримання Вільям Ла Планте.

Принтери «розміром із вантажівку», за його словами, передали українській стороні ще у серпні.

«Нарешті минулого місяця ми доставили їм, в Україну, ці промислові 3D-принтери, і минулого тижня завершилося їхнє навчання з роботи із цим принтером. (...) Ідеться про принтер розміром із вантажівку, навчання на якому закінчили українці, і на ньому вони можуть друкувати всі свої частини», – повідомив чиновник під час виступу в Центрі за нову американську безпеку.

За його словами, поява цих принтерів прискорює процес ремонту військової техніки та відкриває нові можливості.

«Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які не могли виготовити у звичайних умовах», – зазначив Ла Планте.

Він також уточнив, що після початку російського вторгнення українці почали самостійно друкувати 3D-запчастини. Ла Планте натякнув, що Україна не мала на це відповідних дозволів, але країни-союзники допомогли в цій ситуації.

«На початку українці друкували власні 3D-деталі, не маючи пакетів технічних даних. Знаєте, як кажуть, коли твоя країна зазнає екзистенційної атаки, закони про інтелектуальну власність мають невелике значення», – пожартував урядовець.

«Тож ми навели з цим лад, разом з іншими країнами. Тепер вони мають усі пакети технічних даних», – наголосив ЛаПланте.

Бекграунд. Нагадаємо, данські музеї надали танки для навчання українських військових. Машини, виставлені в музеях, перебували у кращому стані, ніж танки, які були у розпорядженні збройних сил.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло