32 країни підтримують Україну у її зверненні проти росії до суду ООН

32 країни підтримують Україну у її зверненні проти росії до суду ООН

Це рекордна кількість країн, які вирішили підтримати Україну в цьому позові

This material is also available in English
32 країни підтримують Україну у її зверненні проти росії до суду ООН
фото dpa

Представники 32 країн виступають у Міжнародному суді ООН у Гаазі на підтримку позиції України, яка заявляє, що росія використала звинувачення у геноциді як привід для вторгнення.

Джерело. Про це повідомляє ВВС.

Зокрема, вже заслухано позиції представників Австралії, Австрії (і Чехії, Ліхтенштейну та Словаччини, що підтримують її позицію), Німеччини, Естонії (і семи держав, що приєдналися до її позиції).

Серед основних елементів, що визначають юрисдикцію Міжнародного суду у цій справі:

– певна наявність спору, Україна та росія дотримуються діаметрально протилежних поглядів на те, чи здійснювала Україна акти геноциду на своїй території;

– те, що одна сторона спирається на заяву про геноцид для виправдання незаконної дії, якій немає інших пояснень;

– те, що звернутися до суду з цього приводу може не лише країна, яка стверджує про існування геноциду, а й країна, яку звинувачують у цьому.

Німеччина стала однією з перших, хто виступив. Вона заявила, що закони про геноцид не повинні використовуватися з політичною метою. За словами представника Німеччини, рекордна кількість країн, які вирішили підтримати Україну в цьому позові, показує, що вони мають намір захистити цілісність міжнародного законодавства про геноцид.

Бекграунд. Як повідомлялося, слухання у Гаазі відновилися 18 вересня. У цій справі Україна доводить, що рф виправдовує свою військову агресію безпідставними звинуваченнями України в «геноциді» й тим самим порушує Конвенцію 1948 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло