Президент Литви відреагував на заяву Моравецького, що Польща не буде постачати озброєння Україні

Президент Литви відреагував на заяву Моравецького, що Польща не буде постачати озброєння Україні

Він наголосив, що йдеться про безпеку не окремих країн, а всього регіону

This material is also available in English
Президент Литви відреагував на заяву Моравецького, що Польща не буде постачати озброєння Україні
Гітанас Науседа
фото Reuters

Президент Литви Гітанас Науседа, реагуючи на повідомлення про те, що Польща припиняє постачання зброї в Україну, заявив лідерам обох країн, що розбіжності між ними мають бути вирішені якомога швидше. Науседа зустрічався з Володимиром Зеленським та Анджеєм Дудою у Нью-Йорку під час сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає прес-служба литовського президента.

«Заради спільної, найважливішої мети – захисту Європи від агресивної експансіоністської політики росії – розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше. Роль Польщі у наданні підтримки є винятковою. Потрібно знайти рішення, тому що подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним», – сказав Науседа.

Він наголосив, що йдеться про безпеку не окремих країн, а всього регіону, і навіть континенту.

Польща заявила у середу, що не озброюватиме Україну та зосередиться на власних оборонних потребах.

“Україна захищається від жорстокого нападу росії, і я розумію цю ситуацію, але, як я вже сказав, ми захистимо нашу країну. Ми більше не передаємо зброю Україні, бо ми зараз озброюємо Польщу”, – заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Розбіжності Києва та Варшави виникли після того, як напередодні виборів Польща вирішила зберегти ембарго на ввезення продовольства з України – це пояснили необхідністю захистити польських фермерів, на підтримку яких спирається нинішній уряд.

Президент Польщі Анджей Дуда порівняв Україну з тим, «хто потопає і хапається за все», коли пояснював, чому Польща продовжила заборону імпорту українського зерна.

«Кожен, хто намагався рятувати того, хто потопає, знає, що людина, яка тоне, надзвичайно небезпечна, вона може потягнути на глибину. Кажуть, що той, хто потопає, хапається за соломинку, але насправді він хапається за все, що може», – процитувало Дуду польське агентство новин РАР.

Ці слова образили багатьох українців. Володимир Зеленський заявив в ООН, що деякі країни лише вдають, ніби підтримують Київ.

Це своєю чергою образило Варшаву – в результаті до польського МЗС було викликано посла України.

Бекграунд. Більше про цей надзвичайно небезпечний для України конфлікт – в матеріалі Mind “Дружба до першого зерна: до чого призведе українсько-польський аграрний конфлікт”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло