Нідерланди планують надати Україні перші F-16 у 2024 році

Нідерланди планують надати Україні перші F-16 у 2024 році

Точні терміни постачань будуть залежати від темпів підготовки українських пілотів, яка має зайняти від 6 до 8 місяців

This material is also available in English
Нідерланди планують надати Україні перші F-16 у 2024 році
фото DR

Перша партія винищувачів F-16 планується до передачі Україні протягом 2024 року, заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

В інтерв'ю телеканалу MSNBC вона пояснила, що передача стає можливою в міру переходу військово-повітряних сил країни на сучасніші винищувачі F-35 – те саме стосується Норвегії та Данії, сказала вона.

Точні терміни постачань будуть залежати від темпів підготовки українських пілотів, яка має зайняти від шести до восьми місяців, сказала міністр, що менше, ніж термін навчання голландських льотчиків.

Оллонгрен розповіла, що зараз триває процес обладнання центру підготовки льотного складу в Румунії, який має бути введений в експлуатацію найближчим часом, після чого пілоти зможуть розпочати тренування.

Крім того, як повідомляє телеканал, наступного місяця США також мають розпочати навчання українських пілотів у своєму тренувальному центрі в Аризоні.

Як вважає Оллонгрен, постачання Україні F-16 надішле потужний сигнал, не тільки Україні, але також москві та кремлю.

Бекграунд. Також повідомлялося, що Бельгія надасть винищувачі F-16 для навчання українських пілотів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло