Станом на початок 2023 року австрійські інвестиції в Україну склали €1,62 млрд – посол

Станом на початок 2023 року австрійські інвестиції в Україну склали €1,62 млрд – посол

За його словами, 95% підприємств, що працювали в Україні до повномасштабного вторгнення рф, продовжують тут свою роботу і навіть розширюються

Станом на початок 2023 року австрійські інвестиції в Україну склали €1,62 млрд – посол

Станом на початок 2023 р. з австрійський бізнес інвестував в Україну близько €1,62 млрд. 95% підприємств, що працювали в Україні до повномасштабного вторгнення рф, продовжують тут свою роботу і навіть розширюються. Приблизно половина з них працює на 100% потужності, порівняно з періодом до 24.02.2022 р.

Про це в інтерв’ю Mind розповів посол Австрійської республіки в Україні Арад Бенкьо.

За його словами, інші австрійські бізнеси працюють з потужністю від 40% до 70% об’ємів свого довоєнного виробництва.

Багато австрійських компаній, які вже працюють тут і хотіли б розширити свої інвестиції, але не можуть цього зробити з різних причин. А також є чимало нових потенційних інвесторів, які хотіли б зайти на український ринок – проте, для них це дуже складно через проблеми з гарантіями інвестування.” – пояснив Бенько.

Наразі в Україні є майже 200 філій австрійських підприємств. 25 з них є виробничими, на яких працює 20 000 українців.

Посол зазначив, що серед найбільших австрійських інвесторів є такі компанії: «Кроноспан», один із найбільших виробників деревних листових матеріалів, яка за останні 15 років інвестувала у свої заводи у Рівному та Луцьку майже €1 млрд. Або целюлозний комбінат в м. Українка Київської області, який виробляє пакувальні матеріали та картон. Тут зайнято майже 2500 працівників. «Київський картонно-паперовий комбінат» – одне з найбільших підприємств Європи з виробництва картонно-паперової продукції. Це одна з найбільших австрійських інвестицій в Україну – близько €300 млн за останні 20 років.

Інша вагома інвестиція – виробництво концентратів фруктових соків і фруктових наповнювачів фірмою Agrana Fruit. З 1997 р. компанією інвестовано близько €40 млн у потужності заводу й промислову площу для вирощування фруктів.” – говорить посол.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що «Укрзалізниця» готує маршрути перевезень до Австрії з Rail Cargo Austria.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло