У Словаччині до влади може прийти Роберт Фіцо, який виступає проти військової допомоги Україні

У Словаччині до влади може прийти Роберт Фіцо, який виступає проти військової допомоги Україні

Однак в останні дні перед виборами соцопитування показують невелику перевагу проєвропейської партії

This material is also available in English
У Словаччині до влади може прийти Роберт Фіцо, який виступає проти військової допомоги Україні
фото DR

У суботу в Словаччині відбудуться вибори, за підсумками яких уряд країни може очолити Роберт Фіцо – людина, яка обіцяє припинити військову допомогу Україні, заявляє, що Євросоюз став маріонеткою в руках США та звинувачує президента в антисловацькій змові з Джорджем Соросом.

Джерело. Про це пише ВВС.

«Фіцо та його потенційні партнери з коаліції, як і (прем'єр-міністр Угорщини Віктор) Орбан, благоговіють перед путіним. Тому його прихід до влади буде загрозою для всієї Європи», – написав на вихідних чеський журнал Respekt.

Так само оцінюють Фіцо і перспективи Словаччини і багато інших європейських та американських видань, які в останні тижні написали про майбутні словацькі вибори.

Якщо партія Роберта Фіцо, «Курс – соціальна демократія» (SMER), виграє позачергові вибори 30 вересня і якщо він виконає обіцянку щодо припинення військової допомоги Україні, це матиме велике політико-символічне значення. Практичне буде не дуже великим: посильну допомогу Словаччина вже надала, віддавши українцям багато бронетехніки та всі 13 своїх МІГ-29, а всю іншу, невійськову допомогу, «Курс»/SMER згортати не збирається.

Соціологічні опитування в Словаччині показували невелику перевагу партії Фіцо перед головним конкурентом, проєвропейською та ліберальною партією «Прогресивна Словаччина».

Але останніми днями перед виборами два опитування показали іншу картину: ПС наздогнала «Курс».

Згідно з результатами опитування, проведеного авторитетною міжнародною компанією Ipsos, у цих двох суперників виявилося порівну прихильників – по 20%.

А ще одне опитування показало 2%-ву перевагу ПС.

Але головне – це величезна, майже 1\3 частка громадян, які до останнього моменту не визначилися з вибором.

«У Словаччині ще ніколи не було так важко передбачити результат виборів та варіанти коаліцій, – сказала німецькому виданню Tagesspiegel голова словацької філії Фонду Фрідріха Еберта Зузана Хомер. – Багато виборців ухвалять рішення лише перед самими виборами. Опитування показують масове невдоволення політиками».

Словаччина перебуває у стані політичної нестабільності вже щонайменше п'ять років, з того моменту, як уряд Роберта Фіцо у березні 2018 року пішов у відставку через масові протести після вбивства молодого журналіста-розслідувача Яна Куцьяка. Куцьяк розслідував діяльність мафії, у зв'язках з якою звинувачували і соратників Фіцо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло