Боррель: Європа вже підготувала 27 тисяч українських військових

Боррель: Європа вже підготувала 27 тисяч українських військових

У суботу глава європейської дипломатії несподівано приїхав до Одеси

This material is also available in English
Боррель: Європа вже підготувала 27 тисяч українських військових
@JosepBorrellF

Євросоюз підготував для Збройних сил України понад 27 тисяч військовослужбовців, повідомив голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель у відеозверненні до учасників Форуму оборонної промисловості у Києві.

У середині вересня країни Євросоюзу ухвалили рішення збільшити кількість українських військових, які проходитимуть тренування у європейських центрах.

До 2024 року планується підготувати до 40 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

Як стало відомо, у суботу Боррель несподівано приїхав із візитом до Одеси. Він записав відеозвернення на тлі одеського Спасо-Преображенського кафедрального собору, який був сильно пошкоджений внаслідок російського ракетного удару 23 липня.

У цьому зверненні він засудив варварські удари по українських містах.

«Україна має право захищатися від російської агресії та повернути під контроль всю свою територію», – сказав він.

А Євросоюз буде підтримувати Україну стільки, скільки необхідно, заявив Боррель.

«Одеса – прекрасне історичне місто. Вона має бути в заголовках новин завдяки своїй яскравій культурі та духу. Замість цього вона потрапляє в новини як частий об'єкт путінської війни. ЄС підтримує відновлення об'єктів, які зазнали варварського руйнування з боку Росії», – написав Боррель у Twitter.

«Минув рік з моменту незаконної анексії росією Донецька, Луганська, Запоріжжя та Херсона. Україна має повне право захистити себе від російської агресії та повернути повний контроль над своєю територією. ЄС підтримує Україну доти, доки це необхідно», – додав він.

“Цивільні правоохоронні органи України беруть безпосередню участь у захисті територіальної цілісності та суверенітету України. Вони відіграють ключову роль у стабілізаційних зусиллях, у тому числі на нещодавно звільнених територіях. ЄС допомагає зміцнювати їхній потенціал”, – написав Боррель після зустрічі з одеськими правоохоронцями.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що ЄС підготує на 10 000 українських воїнів більше, ніж планувалося.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло