Чехія надасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2

Чехія надасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2

Чехи також допоможуть українцям налагодити виробництво боєприпасів

This material is also available in English
Чехія надасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2
фото mocr.army.cz

Чехія передасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок моделі CZ BREN 2.

Джерело. Про це йдеться у заяві Міністерства оборони Чехії.

Зокрема, у п’ятницю, 29 вересня, заступник міністра оборони Даніель Блажковец взяв участь у першому в історії України Міжнародному форумі оборонної промисловості, який проходив під патронатом міністра оборони України Рустема Умерова, міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

У своєму виступі Блажковец чітко озвучив позицію уряду, що підтримка з боку Чехії триватиме до остаточної перемоги України.

На полях форуму депутат також обговорив з українською стороною поточні спільні проекти на різних стадіях розробки, а також можливості початку співпраці над новими проектами.

Серед основних, так званих флагманських проектів, – передача виробництва автомата Bren 2 «Січ» від компанії Česká zbrojovka або лінії виробництва малокаліберних боєприпасів від компанії Sellier&Bellot.

Серед інших спільних проектів – виробництво патронів для великокаліберних боєприпасів із твердого полімеру, що є інноваційним рішенням у часи дефіциту сировини.

Наприклад, обговорювалася співпраця у виробництві бронетехніки, бойових машин піхоти або постачання спеціальних шасі Tatra.

І останнє, але не менш важливе, дуже перспективним видається співробітництво у сфері безпілотних автомобілів і пов’язаних з ними технологій.

«Наша підтримка змінилася від рівня військової допомоги та постачання кінцевої продукції до довгострокової інтенсивної оборонно-промислової кооперації, до якої залучені не лише наші армії, а й підприємства ОПК, як державні, так і приватні. Проте ми хочемо розвинути цю співпрацю ще далі», – наголосив заступник міністра оборони Чехії.

Він додав, що спільною темою має бути, і значною мірою вже є, обговорення трансферу технологій і створення спільних підприємств в Україні, за що Чехія цілком підтримується, і підтвердженням цього є проекти з українськими партнерами.

В результаті сторони домовились, що Чехія передасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2.

Чехія надасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2

Крім того, чехи також допоможуть українцям налагодити виробництво боєприпасів. Цей проект втілюватиме компанія Sellier & Bellot.

Перший Міжнародний форум оборонних індустрій (DFNC1) пройшов у Києві 29 вересня. Він обʼєднав 252 компанії з понад 30 країн.

На форумі були присутні виробники танків, артилерії, дронів, боєприпасів, розробники інноваційного програмного забезпечення та власники унікальних складних технологій з держав-партнерів. Крім того, долучилися українські державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу.

Під час форуму президент України Володимир Зеленський оголосив про створення альянсу оборонних індустрій та спецфонду в оборонній сфері.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло