Господарське судочинство: відзавтра адвокати, держоргани та неприватні юрособи мають бути з е-кабінетами
Відповідний закон частково набирає чинності 18 жовтня

18 жовтня 2023 року набирає чинності закон щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів для участі у судових процесах в частині внесення змін до Господарського процесуального кодексу (ГПК).
Цей документ був ухвалений парламентом 29 червня, а Президент Володимир Зеленський підписав його 18 липня 2023 року.
Закон, зокрема, передбачає, що з 18 жовтня в обов’язковому порядку реєструють свої електронні кабінети в Електронному суді наступні категорії осіб: адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, юридичні особи (неприватної форми власності).
Інші категорії осіб можуть реєструвати свої електронні кабінети за бажанням.
Згідно зі змінами до ГПК, з цього часу суд залишає позовну заяву без руху у разі, якщо її подано особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зробила цього. Це також стосується правил подання апеляційних і касаційних скарг.
Через 7 місяців з дня опублікування закону, а саме з 20 лютого 2024 року, такий обов’язок буде впроваджено в цивільному та адміністративному судочинстві також і для юросіб приватної форми власності.
«Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 90 днів з дня його опублікування, крім: підпункту 1 пункту 2 та підпункту 1 пункту 3 розділу I цього Закону в частині обов’язкової реєстрації юридичними особами (приватної форми власності) електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, які вводяться в дію через сім місяців з дня опублікування цього Закону», – йдеться у документі.
Бекграунд. Раніше адвокат Ігор Тетеря проаналізував для Mind, як зміниться ситуація з дисціплінарними скаргами на суддів після ухвалення Верховною радою закону, яким розблоковується їх розгляд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].