Посли країн НАТО зібралися разом, щоб обговорити зустріч путіна і Орбана

Посли країн НАТО зібралися разом, щоб обговорити зустріч путіна і Орбана

Вони вважають, що це несе неабияку загрозу безпеці Альянсу

This text is also available in English
Посли країн НАТО зібралися разом, щоб обговорити зустріч путіна і Орбана
фото DR

Посли країн НАТО в Угорщині з ініціативи посла США у четвер провели нараду у Будапешті, щоб обговорити зустріч прем'єр-міністра країни Віктора Орбана з російським диктатором владіміром путіним у Пекіні 17 жовтня.

На зустріч також запросили посла Швеції, яка ще не завершила процес вступу до НАТО (угоду про її приєднання поки що не ратифікували Туреччина та Угорщина).

Зустріч Орбана та путіна була головною темою зустрічі, підтвердили агентству AFP в американському посольстві у Будапешті.

Посол США Девід Прессман в інтерв'ю «Радіо Вільна Європа» розповів про це докладніше: «Ми всі занепокоєні, що угорський прем'єр-міністр зустрівся з президентом путіним, коли росія веде агресивну війну проти України».

«Якщо ми маємо законні побоювання у сфері безпеки, то ми донесемо ці побоювання до наших союзників і будемо очікувати, що вони поставляться до цього серйозно», – додав Прессман.

В оточенні Орбана не поставилися серйозно до заяв Прессмана.

«Не американському послу визначати угорську зовнішню політику», – сказав в ефірі телеканалу ATV голова апарату прем'єра Гергей Гуйяш.

Раніше в середу Віктор Орбан, після зустрічі з Путіним випустив коротке відеозвернення в якому, крім занепокоєння про конфлікт, сказав, що Угорщина продовжуватиме свою кооперацію з росією в енергетичному та інших економічних питаннях «всупереч війні».

Угорщина перебуває як у НАТО, так і в Євросоюзі, і голосувала за всі санкції проти росії, хоча закулісно досягла пом'якшення деяких з них (наприклад, ембарго на імпорт російської нафти).

На рівні риторики Орбан часто висловлюється в проросійському тоні, і приблизно з таких же позицій війна в Україні висвітлюється в лояльних йому угорських ЗМІ.

Бекграунд. Тим часом Болгарія ввела високі податки для російських компаній, щоб витіснити «газпром» і «лукойл» з Європи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло