Прокурори США подали позови проти Цукерберга з вимогою зробити Facebook та Instagram безпечними для підлітків
Instagram, як виявилося, впливає на зростання рівня тривожності та розвитку в дітей депресій

Прокурори 41 штату США порівняли Facebook та Instagram з алкоголем та тютюном і подали колективний позов до суду на корпорацію Meta Марка Цукерберга, яка володіє цими соцмережами.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
У позові стверджується, що залежність від соцмереж може завдавати шкоди здоров'ю дітей та підлітків, а також що компанія продовжує рекламувати їх для тих, кому ще не виповнилося 13 років, що заборонено, згідно з федеральним законодавством.
Позивачі вимагають від корпорації змін у принципах роботи соцмереж.
Крім основного позову, поданого прокурорами від 33 штатів до окружного суду США у Північному округу Каліфорнії, існують ще й окремі такого ж типу. Вони були подані владою округу Колумбія та ще восьми штатів.
Розслідування про діяльність Meta у зв'язку із впливом її продуктів на підліткову психіку з 2021 року ведуть генпрокурори штатів Теннесі та Колорадо.
Воно було розпочато після зливу внутрішніх документів корпорації, серед яких було й закрите дослідження про те, як Instagram і Facebook впливають на підлітків. Згідно з ним, ці соцмережі справді негативно впливають на молодих людей, причому Instagram, як виявилося, впливає на сильне зростання рівня тривожності та розвитку у них депресій.
«У багатьох дітей критичне мислення не сформовано, воно лише починає формуватися у підлітковому періоді. Соцмережі збудовані таким чином, що вони затягують. Це найчастіша історія, коли заходиш на десять хвилин, а минає година. Стрічка нескінченна, і в рекомендоване потрапляє все підряд: бруд, вульгарність, «успішний успіх» – все це може впливати на розуми дітей і підлітків. Оскільки критичне мислення в них не до кінця сформовано, вони не можуть повністю оцінити те, що з ними відбувається, і це може мати негативні наслідки”, – пояснює експерт.
Бекграунд. Нагадаємо, Євросоюз почав розслідування щодо TikTok і Meta за поширення терористичної пропаганди Хамас.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.