На Мальті відбувся мирний саміт: обговорили п’ять із десяти пунктів «формули миру» Зеленського

На Мальті відбувся мирний саміт: обговорили п’ять із десяти пунктів «формули миру» Зеленського

Організатори саміту хочуть отримати від учасників згоду на проведення масштабного міжнародного саміту пізніше цього року

This text is also available in English
На Мальті відбувся мирний саміт: обговорили п’ять із десяти пунктів 	«формули миру» Зеленського
фото Офіційний сайт Президента України

На Мальті пройшов міжнародний саміт на рівні радників із зовнішньої політики та національної безпеки, присвячений мирному врегулюванню війни в Україні. За словами президента Володимира Зеленського, у переговорах взяли участь делегації 66 країн світу, які обговорювали запропоновану Києвом «формулу миру».

Для України важливо залучити до участі у саміті якнайбільше держав, оскільки вона прагне заручитися підтримкою не лише своїх традиційних союзників на Заході, а й на так званому Глобальному Півдні.

Представників росії на саміті не було, оскільки в москві не визнають українську «формулу миру» – в кремлі назвали цей саміт “відверто антиросійською подією”.

Серед учасників цього разу серед них не було й Китаю, хоча китайська делегація була присутня на попередньому мирному саміті по Україні, який відбувся у столиці Саудівської Аравії Джидді.

Порівняно із самітом у Джидді, куди приїжджали представники близько 40 країн, кількість учасників збільшилася. Джерела агентств повідомляють, що на Мальту прибули представники Туреччини, а також ПАР, Бразилії та Індії (останні три країни входять до блоку БРІКС, учасницею якого також є росія).

ПАР та Індія не засудили російське вторгнення в Україну, а Бразилія не приєдналася до антиросійських санкцій.

Серед учасників форуму також країни ЄС, США та Британія.

За даними агентства AFP, організатори саміту мають намір завершити його підписанням спільної декларації.

Як повідомляє Reuters, організатори саміту на Мальті сподіваються отримати від учасників згоду на проведення масштабного міжнародного саміту, де світові лідери затвердять загальні принципи врегулювання війни. Така зустріч може відбутися пізніше цього року.

У відеозверненні до учасників саміту в суботу Зеленський заявив, що пункти “формули миру” охоплюють усі аспекти агресії росії проти України та засновані на засадах Статуту ООН.

«За рік, що закінчується, наша Формула миру поступово стає глобальною, тому що ви всі її підтримали, – сказав Зеленський. – Ця формула справді стала спільною».

Він уточнив, що на мальтійському саміті триває обговорення п'яти із десяти пунктів «формули миру»: ядерна безпека, продовольча та енергетична безпека, звільнення всіх полонених та депортованих людей, а також відновлення територіальної цілісності України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло