ОНОВЛЕНО Майже чверть скарг щодо реєстрацій у держреєстрах за 9 місяців були задоволені – Мін'юст

ОНОВЛЕНО Майже чверть скарг щодо реєстрацій у держреєстрах за 9 місяців були задоволені – Мін'юст

За цей час надійшло 1414 скарг на дії в держреєстрах, з них задоволено 312

ОНОВЛЕНО Майже чверть скарг щодо реєстрацій у держреєстрах за 9 місяців були задоволені – Мін'юст
Фото: Depositphotos

ОНОВЛЕНО о 13:23, передається в новій редакції заголовок

Міністерство юстиції України задовольнило майже кожну четверту скаргу щодо незаконної реєстрації у державних реєстрах. Мова йде про Держреєстр речових прав на нерухоме майно та Єдиний держреєстр юридичних осіб, ФОП та громадських формувань

Про це повідомив керівник Офісу протидії рейдерству при Мін’юсті Віктор Дубовик в інтерв'ю Mind.

«З 1373 скарг, що надійшли до нас у 2022 р. – задоволена третина (522). За 9 місяців 2023 р. надійшло вже 1414 скарг, з яких задоволено майже чверть (312)», – пояснив він.

Дубовик пояснив, що з 24 лютого 2022 року по червень минулого року скарги колегіями не розглядалися,  документообіг у Офісі протидії рейдерству, порівняно з довоєнним часом, впав на 80%. Він був відновлений лише у липні 2022 року, цьому передувало відкриття закритих раніше державних реєстрів. «Почалося економічне пожвавлення – з кожним місяцем зростала загальна кількість реєстраційних дій і чисельність скарг, які до нас надходили. Тобто, чим більше реєстраційних дій – тим більше скарг. І чим більша економічна активність в державі, тим більше число реєстраційних дій», – додав керівник Офісу.

За його словами, незаконна держреєстрація, як правило, відбувається шляхом надання заявником підроблених документів, в той час як держреєстратор не уповноважений перевіряти автентичність документів, а лише їх комплектність та зміст. Серед розповсюджених практик є використання підроблених довіреностей, виданих за кордоном, у зв’язку з тим, що багато людей виїхало за кордон з початком повномасштабної війни.

«І знаходячись там, вони нібито підписали довіреності на розпорядження нерухомим майном чи бізнесом в Україні (квартирою, корпоративними правами зокрема, у агропідприємстві). Такі довіреності, наприклад, можуть бути «видані» в Польщі, Чехії. Це надскладні кейси для розгляду, бо зовні ніби всі ознаки законності», – зазначив Дубовик.

Він підкреслив важливість взаємодії в цих випадках з міністерствами юстиції відповідних країн, консульствами, іноземними нотаріусами, «підпис» яких є на документах.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, АМКУ схвалив проєкт порядку ведення і доступу до держреєстру змов на торгах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло