В Угорщині стартують «національні консультації» щодо України
Зокрема, громадян опитують щодо блокування подальшої допомоги Києву від ЄС та протидії переговорам щодо членства України в Євросоюзі

У п’ятницю, 17 листопада, уряд Угорщини оголосив про початок національних консультацій. Запитання для неофіційного опитування стосуються низки суперечливих питань. Серед них, зокрема, питання про міграцію, права ЛГБТК+ та стосовно підтримки України, в тому числі щодо пропозиції блокування подальшої допомоги Києву від Євросоюзу, передає Польське радіо.
В угорському уряді також запитують, чи варто відправляти на поле бою в Україні «ще більше зброї, закупленої за гроші ЄС». У коментарі зазначається, що «Брюссель із самого початку займає провоєнну позицію».
Одне із запитань опитування в рамках угорських національних консультацій таке: Чи повинна Угорщина заблокувати план ЄС про надання Україні 4-річного пакету допомоги у 50 млрд євро у разі, якщо блок не розморозить мільярдну допомогу Будапешту, яка була відкладена через стурбованість недотриманням прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном стандартів верховенства права та прав людини.
Серед варіантів відповідей на запитання зазначено: «Ми не повинні платити більше, щоб підтримати Україну, поки не отримаємо гроші, які нам винні».
Опитування містить інші запитання про Україну, зокрема протидію переговорам про те, щоб Україна врешті стала членом ЄС.
Дане опитування надішлють поштою кожному громадянину Угорщини, який має право голосу.
Як зазначає Associated Press, «зазвичай вони отримують відповіді від менше ніж 20% дорослих угорців, але їх результати відображають до 99% згоди із позицією уряду».
Національні консультації часто використовуються угорською владою для консолідації громадян навколо різних аспектів державної політики. Цього разу вони відбудуться вже 13-й раз.
Попередні, у 2022 році, стосувалися санкцій ЄС проти росії. У них взяли участь 1,4 із 8 млн громадян, які мали право голосу (17,5%). Угорський уряд повідомив, що 97% повернутих анкет були проти санкцій.
Бекграунд. Нагадаємо, тим часом Угорщина і росія підписали план спільного будівництва АЕС «Пакш 2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].