Канадський виробник антидронових систем запідозрив російський університет у спробі крадіжки технологій

Канадський виробник антидронових систем запідозрив російський університет у спробі крадіжки технологій

Компанія вивчає, яким чином російський виш зміг купити її систему виявлення дронів SkyEye

This material is also available in English
Канадський виробник антидронових систем запідозрив російський університет у спробі крадіжки технологій
Skycope

Канадська компанія Skycope Technologies Inc. запідозрила Російський технологічний університет МИРЕА (РТУ МИРЕА) у тому, що він нелегально придбав її протидроновий радар SkyEye для копіювання цього обладнання.

Джерело. Про це йдеться у заяві компанії, яку отримало «Агентство»

РТУ МИРЕА займається розробкою антидронових систем.

Skycope не має відношення до продажу радара російському університету, оскільки повністю дотримується санкцій, які забороняють такі поставки, повідомила компанія у відповідь на питання, як РТУ МИРЕА зміг закупити протидроновий комплекс.

Компанія бачить три можливі пояснення того, що сталося: або новина про купівлю – фейк, або продана університету система – контрафактне обладнання, або вона отримана нелегальним шляхом.

У Skycope також заявили, що не можуть контролювати обіг своєї продукції та запобігати її підробці. Компанія повідомила, що ретельно вивчає потенційних клієнтів, щоб унеможливити співпрацю з підсанкційними країнами.

Також у канадській фірмі повідомили, що кілька місяців тому вона впровадила технічні заходи, щоб запобігти нелегальному використанню її продукції в країнах, що потрапили під санкції Канади, включаючи росію. Це було зроблено після того як компанія виявила підроблений сайт Skycope.ru. На ньому невідомі особи розмістили зображення та інформацію про її продукцію. Після скарги юристів компанії цей сайт було заблоковано, йдеться у повідомленні канадського виробника.

У червні 2023 року РТУ МИРЕА закупило канадську систему виявлення дронів за 4,5 млн рублів, яка здатна прикрити третину площі москви в межах МКАД.

Бекграунд. Нагадаємо, українська компанія Bavovna.ai, що розробляє системи навігації для БПЛА, стала частиною програми Міноборони США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло