Західні санкції “задушили” російський АвтоВАЗ

Західні санкції “задушили” російський АвтоВАЗ

Раніше глава концерну запевняв, що санкції не вплинуть на роботу компанії

This material is also available in English
Західні санкції “задушили” російський АвтоВАЗ
фото DR

Через санкції, введені у вересні США проти автомобілебудівного концерну «АвтоВАЗ», його платежі блокують банки як «недружніх», так і «дружніх» до росії держав, що у свою чергу тягне за собою масові відмови закордонних партнерів співпрацювати з російською компанією.

Про це заявив на парламентських слуханнях у раді федерації рф президент «АвтоВАЗу» Максім Соколов, пише РБК.

Наслідком американських санкцій «стали нові масові відмови закордонних постачальників, субпостачальників, фінансових інститутів, банків від співпраці з нашим автопромом. Так, іноземні банки просто блокують як наші вихідні платежі, так і у бік АвтоВАЗу, якщо говорити про експортну продукцію», – сказав Соколов.

Міністерство фінансів США 14 вересня 2023 року ввело штрафні заходи проти російських автовиробників «АвтоВАЗ», «Група ГАЗ», «Москвич» та Sollers (основний бренд – УАЗ).

Цього ж місяця Соколов заявив, що обмеження не вплинуть на роботу його компанії.

Ще раніше – у червні 2022 року – під американські блокуючі санкції потрапив російський КАМАЗ.

Раніше на форумі «Транспорт росії – 2023» Соколов повідомив, що в поточному році АвтоВАЗ через санкції США скоротить плановий випуск автомобілів на 10% – з 400 тисяч до 360 тисяч. Проте, незважаючи на обмеження, концерн планує у першій половині 2024 року запустити серійне виробництво нових електромобілів Lada e-Largus.

Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС пропонує заборонити експорт верстатів, літієвих батарей та двигунів для дронів у рф.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло