Міністр оборони поділився планами щодо мільйона FPV-дронів і виробництва вітчизняних боєприпасів
За його словами, інновації будуть допущені до застосування на полі бою за 20 днів, а не місяців, як було раніше

Міністерство оборони України має намір у новому році закупити мільйон малих дронів, а також замовляти якнайбільше боєприпасів та зброї власного українського виробництва.
Про це пише міністр оборони Рустем Умєров у короткому звіті про роботу міністерства, яке він очолив чотири місяці тому, який наводить Укрінформ.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Міністерство оборони замовило перші партії FPV-дронів – загалом у 2024 році держава планує закупити щонайменше мільйон дронів. Важливо, що вперше реальна потреба армії у дронах чітко розрахована та узагальнена. Ми працюємо над ефективною логістикою, здешевленням закупівель, над виробництвом достатньої кількості бойових частин», – пише Умеров.
FPV-дрони (first person view, дрони з передачею відео в режимі реального часу) широко використовуються як зброя обома сторонами в цій війні.
Раніше міністерство оборони через прогалини в законодавстві не купувало FPV-дрони, пояснює міністр. Їх закуповували для армії волонтери та інші відомства, але не міноборони.
Умеров повідомляє також, що його міністерство «наголосило на закупівлях українського озброєння».
“Замовили боєприпаси основних калібрів українського виробництва. Надалі нарощуватимемо обсяг таких закупівель”, – пише Умеров.
“Підписали із Міністерством оборони США меморандум про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними”, – зазначає він.
Міністр повідомляє та про спрощення процедури прийняття на озброєння техніки українського виробництва.
«Наш пріоритет – наростити українське виробництво необхідної техніки для військових. Відтепер інновації можуть бути допущені до застосування на полі бою за 20 днів, а не місяців, як було раніше, – пише Умеров. – Результат: ми вже прийняли на озброєння та допустили до експлуатації одразу 118 зразків нової техніки (з них 24 – БПЛА, зокрема FPV, 13 – РЕБ)».
Також він повідомив, що Міноборони України і Посольство США започаткували спільний моніторинг озброєння, яке США надають Києву. Мета – надання обґрунтованих запевнень у тому, що Україна як одержувач зброї дотримується вимог, встановлених урядом США щодо передання, захисту, зберігання та використання озброєння і технологій.
Також Міноборони запроваджує нову систему обліку міжнародної військової допомоги. Вона передбачає прозорий облік та звітність, зрозуміло окреслену спроможність, більшу глибину планування, поділився Умєров.
Крім того, йде робота над тим, щоб військові списували втрачене у бою військове майно до 1,5 млн гривень за спрощеною процедурою – до 3 тижнів, а не 6 місяців, як раніше.
“Наша стратегічна мета – повернення до кордонів 1991 року. Працюємо над цим”, – наголосив міністр.
Бекграунд. Як повідомлялося, раніше Умєров зазначив, що демобілізація військових можлива лише після закінчення війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.