На виборах президента Тайваню переміг кандидат, якого найбільше боявся Китай
Лай Цінде хоче зближуватися з США і протистояти залякуванню Китаю

Новим президентом Тайваню став лідер правлячої «Демократичної прогресивної партії» Лай Цінде, який набрав 40,1% голосів.
Його суперник від головної опозиційної партії Тайваню «Гоміньдан» Хоу Юї визнав свою поразку – йому вдалося заручитися підтримкою лише 33,5% виборців, передає The Guardian.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Третє місце дісталося Ке Веньчже від «Тайванської народної партії», який отримав 26,5% голосів. Офіційні підсумки будуть підбиті за кілька днів.
«Ми говоримо міжнародній спільноті, що між демократією та авторитаризмом ми будемо стояти на боці демократії», – заявив Лай на переможному мітингу в Тайбеї.
Він дав зрозуміти, що має намір підтримувати тісні зв'язки з США, а також пообіцяв протистояти загрозам та залякуванню з боку Китаю, зберігаючи мир, стабільність та статус-кво в Тайванській протоці.
При взаємодії з Пекіном Лай має намір використовувати діалог, щоб відійти від конфронтації. Його суперники виступали за зближення із Китаєм.
Щодо економічних питань, Лай зазначив, що збирається скоротити залежність острова від Китаю. У зв'язку з цим він пообіцяв «енергійно» допомагати подальшому розвитку високотехнологічної промисловості, в якій домінує Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC). Найважливішу роль Тайваню у глобальному ланцюжку постачання чипів називають «кремнієвим щитом» проти будь-якого китайського вторгнення.
Проте 64-річний Лай вступить на посаду лише у травні, коли закінчаться повноваження нинішнього лідера острова Цай Інвень, а поки що він обіймає посаду віце-президента.
У Китаї ще не відреагували на перемогу Лая. Однак раніше керівництво країни затаврувала його як «підбурювача до війни» та «сепаратиста». Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася, і яку він поклявся колись повернути назад навіть силою.
Президент США Джо Байден пообіцяв захистити острів у разі будь-якого вторгнення.
Хоча Лай дав зрозуміти, що співпрацюватиме з Китаєм, вони навряд чи зможуть відновити переговори, які зупинилися вісім років тому, кажуть аналітики. Комуністична партія вимагає згоди з тим, що Тайвань є частиною Китаю – як попередня умова для відновлення діалогу. Однак це є червоною лінією для партії Лая.
Бекграунд. Більше про те, як тайванські вибори стосуються України – в матеріалі Mind “Президентські вибори у Тайвані: чого від них чекають Китай і США та хто може справдити їхні сподівання”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.