Фонд гарантування продає на аукціоні пул кредитів більш ніж на 3 млрд грн, забезпечений низкою об’єктів нерухомості на Заході країни
Торги заплановано на 14 лютого, а стартова ціна лоту становить 129,3 млн грн

14 лютого в системі «Прозорро.Продажі» запланований голландський аукціон із продажу великого галузевого пулу кредитів, об’єднаних за спільною ознакою КВЕД боржника – «оптова та роздрібна торгівля». До складу лоту увійшли активи чотирьох банків, що ліквідуються Фондом гарантування. На продаж пул виставляється повторно.
Про це йдеться в повідомленні ФГВФО.
Одним лотом на аукціон виставлено права вимоги та майнові права за кредитними договорами, що укладені із суб’єктами господарювання та фізичними особами (190 позицій), дебіторська заборгованість (31 позиція) та основні засоби (618 позицій).
Загальна заборгованість за включеними до складу пулу договорами становить майже 3,2 млрд грн. Із них 1,7 млрд грн – заборгованість за договорами з АТ «МР Банк», 0,7 млрд грн – за договорами ПАТ «Промінвестбанк», 0,6 млрд грн – за договорами АТ «Мегабанк» та 0,3 млрд грн – АТ «Банк Січ».
У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено, зокрема, об’єкти житлової та комерційної нерухомості, земельні ділянки, фінансову поруку, у тому числі:
- торгово-офісні приміщення у м. Івано-Франківськ площею майже 1,7 тис. кв. м;
- житлова нерухомість загальною площею 301,2 кв. м розташована у Вінницькій обл., Вінницького р-ну;
- нежитлове приміщення, а саме приміщення цеху з виробництва полімерної тари та упаковки для продуктів харчування площею 415,4 кв. м. на Тернопільщині;
- комерційна нерухомість – приміщення аптеки в місті Тернопіль;
- житлова нерухомість, земельна ділянка та кафе у Мукачівському районі Закарпатської області;
- земельна ділянки в Ужгородському районі Закарпатської обл.;
- комерційна нерухомість – будівля офісу / магазину та земельна ділянка в Галицькому районі Івано-Франківської області.
За частиною договорів відсутні оригінали документів, а третина угод мають тривалий термін прострочки – понад 7 років.
Початкова (стартова) ціна пулу становить 129,3 млн грн, що відповідає рівню мінімальної ціни реалізації, що склалася на попередніх відкритих торгах (аукціонах), які не відбулися.
У фонді наголошують, що участь у торгах можуть брати фізичні та юридичні особи, крім позичальників і поручителів за виставленими на продаж договорами. Також переможцем торгів не може бути рф та пов’язані з країною-агресором особи.
Кошти, отримані від продажу активів, спрямовуються на розрахунок із кредиторами банків, що ліквідуються.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ФДМУ розпочав процедуру приватизації державної частки ТРЦ Ocean Plaza.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].