Торік U-LEAD та благодійний фонд «Сміливі» відновили 12 шкіл
U-LEAD з Європою

Торік U-LEAD та благодійний фонд «Сміливі» відновили 12 шкіл

Мета проєкту – зробити учнівський простір кращим, ніж він був до російської агресії

U-LEAD

12 шкіл у трьох регіонах України, які постраждали від російського вторгнення, було відбудовано та модернізовано в рамках проєкту «Відбудова місцевих шкіл задля стійкості» протягом 2023 року. Проєкт реалізований благодійним фондом «Сміливі» в рамках Шкільної ініціативи Програми «U-LEAD з Європою» та за фінансової підтримки Служби зовнішньополітичних інструментів (FPI) Європейської комісії і за участі фонду savED.

12 шкіл у Чернігівській, Київській та Харківській областях було не лише відремонтовано, але і суттєво модернізовано, облаштовано інклюзивні зони згідно з пропозиціями вчителів та учнів. А участь у відбудові взяли професійні архітектори, будівельники, а також волонтери ініціативи «Сміливі відновлювати».

Загалом в рамках проєкту відновлено 6 дахів, 140 дверей, 378 вікон, 45 приміщень та 925 точок електрики. Крім того, за потреби зроблено інклюзивні пандуси та облаштовано учнівський простір в укритті, адже організатори проєкту ставили за мету зробити школи кращими, ніж вони були до російського вторгнення.

Виступаючи під час презентації результатів проєкту «Відновлення місцевих шкіл для стійкості» міністр освіти та науки України Оксен Лісовий відзначив роль громадських організацій у відбудові освітньої системи країни та закликав продовжувати цю важливу роботу.

«Ви заходите туди, куди не заходить ніхто інший, ви дієте дуже швидко, робите дуже якісно. Ті продукти, які я бачив – це дійсно висока якість, людиноцентризм, орієнтованість на потреби громади, добросовісність. Ми це, як міністерство, дуже цінуємо і просимо наших партнерів продовжити підтримувати цю важливу роботу», – наголосив урядовець.

«Цим проєктом ми поєднали децентралізацію з великою потребою у відновленні освіти в найбільш постраждалих регіонах. Завдяки існуючій структурі U-LEAD ми швидко надали підтримку широкому колу партнерів по всій країні. Відбудова має починатися зі шкіл, тому що діти – це наше майбутнє», – зазначив голова служби інструментів зовнішньої політики Європейської Комісії Петер Вагнер.

Своєю чергою директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель заявив про значення спільної роботи у забезпеченні якісної освіти та стабільності у муніципалітетах, особливо в умовах воєнного конфлікту. Він також висловив сподівання на те, що після стабілізації ситуації учні зможуть повернутися до занять у нові та покращені приміщення. «Я вважаю, що таке успішне завершення проєкту є поштовхом для майбутнього відновлення України для найкращого майбутнього для наших діток, забезпечуючи якісну, безпечну, стабільну освіту», – наголосив він.

Торік U-LEAD та благодійний фонд «Сміливі» відновили 12 шкіл

Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна акцентувала на великому мобілізаційному потенціалі українського суспільства під час викликів військової агресії. Вона також поінформувала, що в Україні вже відновлено 800 об’єктів освіти.

Директор Благодійного Фонду «Сміливі» Віталій Селик наголосив, що під час відновлювальних робіт організатори прагнули не лише на відновлення шкіл, а й на покращення їхнього стану порівняно з попереднім. Зокрема, у Лихачівському ліцеї була відтворена давньоукраїнська архітектура, а учні вже мають можливість навчатися в оновленому та комфортному середовищі. Крім того, було відновлено Чернігівську школу N°3, Шаповалівську школу, Дорогинський ліцей, Кухарський ліцей, Маковищанську гімназію, Новобиківську школу, Роганський академічний ліцей, Балаклійський ліцей N°5, Русько-Лозівський ліцей, Печенізький ліцей, а також Ізюмський ліцей N°11.

Торік U-LEAD та благодійний фонд «Сміливі» відновили 12 шкіл

Благодійний фонд «Сміливі» – організація з відновлення міст і сіл України, постраждалих від російської окупації. У рамках ініціативи «Сміливі відновлювати» з травня 2022 року активісти залучили понад 2000 волонтерів з України та понад 100 іноземців. Волонтери розбирали завали, ремонтували сотні осель, а також школи, укриття та садочки у Київській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.

Також Фонд реалізує проєкти документування історій власників зруйнованих будинків, збору та передачі на деокуповані території гуманітарної допомоги, організації подій для спільноти волонтерів. На сьогодні діють осередки на Харківщині та Чернігівщині. Тепер діяльність проєктів розширюється на Миколаївську, Одеську області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів з розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло