Bloomberg: тиск на москву спрацював, половина тіньового флоту танкерів припинила перевезення російської нафти

Bloomberg: тиск на москву спрацював, половина тіньового флоту танкерів припинила перевезення російської нафти

Через посилення санкцій також від торгівлі російською нафтою відмовилися грецькі танкери

This text is also available in English
Bloomberg: тиск на москву спрацював, половина тіньового флоту танкерів припинила перевезення російської нафти
фото Pixaby

Майже половина флоту танкерів, які перевозили російську нафту, що продається дорожче за встановлену цінову стелю $60 за барель, припинили перевезення з початку жовтня, коли потрапили під дію санкцій США, з'ясував Bloomberg.

За оцінками агентства, це може говорити про ефективність тиску на москву.

Видання зазначає, що дані все ще неточні, оскільки американський Мінфін запроваджує санкції щодо танкерів пакетами.

Із 50 танкерів, які потрапили під санкції з 10 жовтня, лише 18 змогли завантажитись. З них дев'ять – човникові танкери, які вантажать нафту з платформ чи суден для видобутку та зберігання сировини.

Ще один танкер, що належить «Совкомфлоту», везе сировину, яка була завантажена до санкцій.

Сім танкерів простоювали до введення санкцій, троє інших найближчим часом можуть завантажитися.

24-ма підсанкційними танкерами володіє підконтрольна «Совкомфлоту» компанія SUN Ship Management D Ltd., ще 18 – компанія з ОАЕ Hennesea Holdings Ltd.

Останнім під санкції потрапив танкер NS Leader «Совкомфлоту» – 8 лютого. У день занесення його в списки санкцій він розвернувся біля берегів Португалії і попрямував до російського порту на Балтиці.

За останні два місяці 14 танкерів, які перевозили нафту сорту Sokol до Індії, або дрейфували, або стояли на якорі у водах на схід від Сінгапуру. З них майже половина розвернулася, не діставшись пункту призначення, зазначає агентство.

Посилення санкцій також призвело до того, що від торгівлі російською нафтою відмовилися грецькі танкери. Греція – головний європейський перевізник нафти. У січні кількість танкерів для доставки нафти, що належать країні, скоротилася більш ніж удвічі порівняно з груднем минулого року – до восьми суден.

У порівнянні з травнем 2023-го кількість грецьких танкерів, які перевозять російську нафту, знизилася вп'ятеро.

Аналітики пов'язують цю ситуацію з масовим розсиланням повідомлень Мінфіну США закордонним судновласникам у листопаді минулого року. Після цього власники танкерів почали уникати перевезень російської сировини.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що нафтовий термінал у Туреччині став головним хабом для постачання російської нафти в Європу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло