Столтенберг: цього року рекордні 18 країн-членів НАТО піднімуть свої витрати на оборону до 2% ВВП

Столтенберг: цього року рекордні 18 країн-членів НАТО піднімуть свої витрати на оборону до 2% ВВП

Заява пролунала після обіцянки Трампа “заохочувати” росію нападати на ті країни, які не виконують фінансові зобов’язання

This text is also available in English
Столтенберг: цього року рекордні 18 країн-членів НАТО піднімуть свої витрати на оборону до 2% ВВП
фото DR

Цього року рекордні 18 країн-членів НАТО мають намір вийти на обіцяні оборонні витрати щонайменше 2% від свого ВВП, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

За його словами, це помітний прогрес: рік тому таких країн було лише 11. Загалом у НАТО 31 країна.

Серед великих країн Німеччина має досягти цього порога вперше за останні десятиліття.

Ця країна в останні десятиліття обережно ставилася до військових витрат, пам'ятаючи про спадщину Другої світової війни, проте зараз ситуація змінюється: у 2024 році Берлін витратить на оборону понад 68 млрд євро.

Заява НАТО пролунала після того, як Дональд Трамп, один із найбільш імовірних кандидатів на президентських виборах у США цього року, заявив, виступаючи перед своїми прихильниками, що не захищатиме союзників по НАТО, які не виконують своїх фінансових зобов'язань, і, більше того, «заохочуватиме» росію на них нападати.

Цю загрозу не варто сприймати буквально, проте заява Трампа викликала широке обурення та настороженість у Європі.

На тлі зростання занепокоєння безпекою в Європі навіть Швейцарія, традиційно нейтральна країна, яка не входить до будь-яких військових альянсів, вирішила різко збільшити військові витрати протягом наступних років.

Як повідомляє Guardian, до 2035 року країна планує витратити на оборону понад 22 млрд. доларів.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Столтенберг заявив, що “попереду в нас десятиліття конфронтації з москвою”. Якщо путін переможе в Україні, немає жодних гарантій, що російська агресія не пошириться далі, наголосив він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло