Європейські банки обіцяють 120 млрд євро прибутку акціонерам від зростання процентних ставок
Найбільші європейські банки пообіцяли виплатити 74 млрд євро дивідендів і викупити 47 млрд євро акцій, що на 54% більше, ніж у попередньому році

Європейські банки планують повернути акціонерам понад 120 млрд євро за результатами 2023 року, вони передають інвесторам прибуток від стрімкого зростання процентних ставок.
Про це повідомляє Financial Times.
Керівники європейських кредиторів перебувають під тиском, щоб підвищити свою оцінку та завоювати інвесторів, яких останніми роками відлякували заборони на виплату дивідендів і податки на непередбачувані прибутки по всьому континенту.
Згідно з даними UBS, найбільші європейські банки, акції яких котируються на біржі, пообіцяли виплатити 74 млрд євро дивідендів і викупити 47 млрд євро акцій, що на 54% більше, ніж у попередньому році, і набагато більше, ніж щороку, принаймні з 2007 року.
Викуп акцій був найбільшим джерелом зростання протягом останніх трьох років, причому в період до 2020 року 50 найбільших банків викуповували акції на кілька мільярдів євро на рік.
Відтоді європейські банки скористалися своїми прибутками, що стрімко зросли на тлі стрімкого підвищення процентних ставок, щоб викупити акції за заниженими цінами.
Інвестори вітали повернення капіталу з обережністю. «Банкам потрібна висока і стабільна дохідність, – сказав Антоніо Роман, портфельний менеджер фонду Axiom European Banks Equity, і додав: – Ми маємо високу дохідність, але є питання щодо стійкості».
Прибутковість капіталу різко змінилася порівняно з тим, що було чотири роки тому, коли Європейський центральний банк наказав кредиторам заморозити дивіденди та викуп акцій на початку спалаху COVID-19 – рішення, яке заплямувало репутацію сектору серед міжнародних інвесторів.
За останні два роки європейські кредитори отримали 100 млрд євро завдяки різниці між відсотками, які вони виплачують за депозитами й отримують за кредитами, відомої як чистий процентний дохід.
Серед найпривабливіших оголошень про виплати цього року – італійський UniCredit, який пообіцяв виплатити інвесторам 8,6 млрд євро – весь свій прибуток за 2023 рік. У понеділок Barclays пообіцяв повернути акціонерам 10 млрд фунтів стерлінгів протягом наступних трьох років, а в п'ятницю Standard Chartered заявив, що поверне $5 млрд за той самий період.
Але аналітики попереджають, що рівень прибутковості почне падати вже наступного року, оскільки центральні банки знижують відсоткові ставки, а кредитори змушені шукати інші джерела доходів.
«Банки суттєво збільшили повернення капіталу акціонерам, але це може бути максимум, – сказав аналітик JPMorgan Міслав Матейка. – Регулятор, можливо, не буде сприяти більш сприятливому розподілу грошових коштів серед інвесторів у майбутньому».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄЦБ вважає передчасними розмови про зниження ставок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].