Intel продала свій найбільший центр у росії, засудивши війну

Intel продала свій найбільший центр у росії, засудивши війну

Компанія звільнила майже всіх російських співробітників

This text is also available in English
Intel продала свій найбільший центр у росії, засудивши війну
фото DR

Корпорація Intel продала свій офіс у Нижньому Новгороді, який був найбільшим у росії, повідомляють росЗМІ, посилаючись на звітність однієї з юридичних осіб компанії в рф.

Угоду завершили в січні поточного року, причому покупця на регіональний офіс корпорації шукали давно. У списку проданих активів – будівля та земельні ділянки. Ім'я покупця у звітності не називається.

У Нижньому Новгороді Intel володів RnD-офісом, який виконував функції вузлового центру досліджень та розробок у рф. У ньому були лабораторії, підрозділи з розробки крос-платформного ПЗ та ШІ-рішень. Через вторгнення росії в Україну корпорація призупинила свою діяльність на російській території.

«Intel, як і вся світова спільнота, засуджує війну росії проти України та закликає до якнайшвидшого відновлення миру. Ми підтримуємо всіх, кого торкнулася ця війна – особливо жителів України та сусідніх країн, а також усіх, хто має в цьому регіоні сім'ї, друзів та близьких», – було сказано в заяві компанії.

У корпорації також повідомили, що не відмовляться від своїх зобов'язань перед співробітниками російського підрозділу та нададуть їм допомогу.

Наприкінці минулого року в російському Intel, що об'єднує дві юридичні особи, працювали дві людини. До вторгнення штат корпорації налічував 1200 працівників.

У 2023 збиток двох російських юридичних осіб Intel склав 192 млн рублів і 21 млн рублів при нульовому виторгу. У 2022 році загальний збиток перевищив 3 млрд рублів.

Наприкінці лютого 2022 року Сполучені Штати запровадили обмеження на експорт до росії високотехнологічної продукції, затребуваної в оборонній, аерокосмічній та інших стратегічних галузях промисловості.

Проте у січні цього року Bloomberg, посилаючись на засекречені дані російської митної служби, повідомив, що за перші 9 місяців 2023 року росія імпортувала передові мікропроцесори від провідних американських і європейських виробників на суму понад $1 млрд.

Таким чином, більше половини від загального обсягу імпортованих у рф напівпровідників та інтегральних схем за вказаний період припадає саме на західні компанії, серед яких: американські Intel Corp, Advanced Micro Devices та Analog Devices Inc., а також європейські Infineon Technologies AG, STMicroelectronics NV та NXP Semiconductors NV.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що Intel планує інвестувати $100 млрд у виробництво чипів у США та повернути собі світове лідерство в галузі. Основа плану – побудувати «найбільший у світі виробничий майданчик для чипів ШІ».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло