Intel продала свій найбільший центр у росії, засудивши війну
Компанія звільнила майже всіх російських співробітників

Корпорація Intel продала свій офіс у Нижньому Новгороді, який був найбільшим у росії, повідомляють росЗМІ, посилаючись на звітність однієї з юридичних осіб компанії в рф.
Угоду завершили в січні поточного року, причому покупця на регіональний офіс корпорації шукали давно. У списку проданих активів – будівля та земельні ділянки. Ім'я покупця у звітності не називається.
У Нижньому Новгороді Intel володів RnD-офісом, який виконував функції вузлового центру досліджень та розробок у рф. У ньому були лабораторії, підрозділи з розробки крос-платформного ПЗ та ШІ-рішень. Через вторгнення росії в Україну корпорація призупинила свою діяльність на російській території.
«Intel, як і вся світова спільнота, засуджує війну росії проти України та закликає до якнайшвидшого відновлення миру. Ми підтримуємо всіх, кого торкнулася ця війна – особливо жителів України та сусідніх країн, а також усіх, хто має в цьому регіоні сім'ї, друзів та близьких», – було сказано в заяві компанії.
У корпорації також повідомили, що не відмовляться від своїх зобов'язань перед співробітниками російського підрозділу та нададуть їм допомогу.
Наприкінці минулого року в російському Intel, що об'єднує дві юридичні особи, працювали дві людини. До вторгнення штат корпорації налічував 1200 працівників.
У 2023 збиток двох російських юридичних осіб Intel склав 192 млн рублів і 21 млн рублів при нульовому виторгу. У 2022 році загальний збиток перевищив 3 млрд рублів.
Наприкінці лютого 2022 року Сполучені Штати запровадили обмеження на експорт до росії високотехнологічної продукції, затребуваної в оборонній, аерокосмічній та інших стратегічних галузях промисловості.
Проте у січні цього року Bloomberg, посилаючись на засекречені дані російської митної служби, повідомив, що за перші 9 місяців 2023 року росія імпортувала передові мікропроцесори від провідних американських і європейських виробників на суму понад $1 млрд.
Таким чином, більше половини від загального обсягу імпортованих у рф напівпровідників та інтегральних схем за вказаний період припадає саме на західні компанії, серед яких: американські Intel Corp, Advanced Micro Devices та Analog Devices Inc., а також європейські Infineon Technologies AG, STMicroelectronics NV та NXP Semiconductors NV.
Бекграунд. Між тим стало відомо, що Intel планує інвестувати $100 млрд у виробництво чипів у США та повернути собі світове лідерство в галузі. Основа плану – побудувати «найбільший у світі виробничий майданчик для чипів ШІ».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].