Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 09.04.2024 до 15.04.2024

Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 09.04.2024 до 15.04.2024

Основні регуляторні новації минулого тижня

Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 09.04.2024 до 15.04.2024
Фото: ілюстративне

Як змінилося законодавство з 09.04.2024 до 15.04.2024

1.Укази Президента:

  • Документ: Указ Президента України 219/2024 від 4 квітня 2024 року про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Суть: Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних санкцій проти 86 юридичних осіб, а також сімох фізичних, серед яких – громадяни іноземних держав.

Детальніше

2. Регуляторні акти. 

Кабінет Міністрів України:

  • Документ: Постанова від 2 квітня 2024 року №378 (відбулася 10.04.2024) про затвердження порядку очищення стічних вод перед скиданням в уразливих зонах.

Суть: визначено умови для впровадження на очисних спорудах технологій та обладнання, які дають змогу досягти належної якості очищення стічних вод, дозволених до скидання в уразливих зонах. Вимоги даного порядку поширюються на суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність у сфері централізованого водовідведення та/або очищення стічних вод населених пунктів.

  • Документ: Постанова від 9 квітня 2024 року №404 (відбулась 12.04.2024) про зміну коефіцієнта розрахунку ціни газу для виробників тепла обсягу II.

Суть: уряд відкоригував коефіцієнт розрахунку ціни газу для виробників тепла обсягу II, змінивши коригуючий коефіцієнт k1, що використовується у формулі розрахунку ціни природного газу. Для цієї категорії споживачів ціна природного газу для виробника теплової енергії визначається за формулою P = Pueex х k1 х k2. В якій раніше коефіцієнт k1 визначався як «коригуючий коефіцієнт, що враховує вартість грошей у часі за обліковою ставкою Національного банку та середнім очікуванням прострочення оплати виробників теплової на рівні 80 календарних днів, за лінійними розрахунками, що становить 1,055». Обсяг II призначений для забезпечення потреб споживачів, за винятком населення, бюджетних установ / організацій та релігійних організацій, закладів охорони здоровʼя, підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні Державного управління справами, для яких газ постачається за фіксованими цінами. 

Детальніше

  • Документ: Постанова від 9 квітня 2024 року №390  (відбулася 12.04.2024) про внесення змін до постанови щодо питань пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану.

Суть: відтепер визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом відповідно до Порядку транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України для потреб закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності для забезпечення медичного обслуговування населення, а саме:

  • легкові автомобілі з об’ємом двигуна не більш як 2000 куб. см;
  • легкові автомобілі з об’ємом двигуна не більш як 4200 куб. см для потреб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
  • автомобілі плагін-гібридні та електромобілі, вартість яких не перевищує 190 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому вони ввозяться на митну територію України;
  • транспортні засоби спеціального та спеціалізованого призначення (крім таксі, автомобілів інкасації).

НКЦПФР:

  • Документ: Рішення від 21.02.2024 №208 (відбулося 10.04.2024) про затвердження ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з торгівлі фінансовими інструментами.

Суть: вимоги цих ліцензійних умов щодо початкового капіталу застосовуються лише до юридичних осіб, які мають намір провадити діяльність з торгівлі фінансовими інструментами й подали до НКЦПФР заяву та відповідні документи для отримання ліцензії, за такими її видами:

  • субброкерська діяльність;

  • брокерська діяльність;

  • дилерська діяльність;

  • діяльність з управління портфелем фінансових інструментів;

  • інвестиційне консультування;

  • андеррайтинг та/або діяльність із розміщення з наданням гарантії;

  • діяльність із розміщення без надання гарантії.

Ліцензію можуть отримати юридичні особи, зареєстровані у формі акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю.

 3. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.

  • Документ: 11172 від 12.04.2024 щодо маркування лікарських засобів.

Що пропонується: законопроєктом пропонується заборонити нанесення на первинній і вторинній (за наявності) упаковці лікарських засобів будь-якої реклами та інформації рекламного характеру, яка сприяє просуванню лікарського засобу на ринку. Зокрема, мається на увазі формування думки про винятковість або перевагу лікарського засобу порівняно з таким самими, але без нанесення такої інформації, вводить споживачів в оману, сприяє популяризації окремих суб’єктів господарської діяльності.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Михайлом Радуцьким.

Статус: опрацьовується в комітеті.

Детальніше

  • Документ: 11173 від 12.04.2024 щодо паралельного імпорту лікарських засобів.

Що пропонується: законопроєктом пропонується раніше ввести в дію положення Закону «Про лікарські засоби» від 28 липня 2022 року № 2469-IX щодо запровадження в Україні паралельного імпорту лікарських засобів. Зокрема, це пропонується зробити з 1 січня 2025 року, раніше дати, коли буде введено в дію решту положень закону «Про лікарські засоби», а саме через 30 місяців після завершення воєнного стану.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Ольгою Стефанішиною.

Статус: опрацьовується в комітеті.

  • Документ: 11169 від 12.04.2024 щодо вдосконалення планування використання земель.

Що пропонується:

  • обов’язковість фіксації у документації з просторового планування територій, які постраждали внаслідок бойових дій, і заходів, які необхідно здійснити для ліквідації негативних наслідків;

  • встановлення обов’язковості зазначення у документації з просторового планування оцінки впливу на території наслідків війни, у тому числі міграційних процесів та внутрішньо переміщених осіб;

  • надання можливості здійснювати державну реєстрацію земельних ділянок, які формуються за містобудівною документацією на місцевому рівні, не після, а до затвердження вказаної містобудівної документації на підставі відповідного рішення виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради;

  • встановлення механізму резервування земельних ділянок, комунальної власності для відновлення критичної інфраструктури; тощо.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Мариною Нікітіною.

Статус: опрацьовується в комітеті.

  • Документ: 11162 від 10.04.2024 щодо умов звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації в період дії правового режиму воєнного стану.

Що пропонується: законопроєктом пропонується встановити, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації та прослужили безперервно не менш як 36 місяців під час дії воєнного стану, з яких не менш як 18 місяців брали безпосередню участь у виконанні бойових завдань, звільняються з військової служби в запас на підставі та у строки, визначені указом Президента України. Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом 12 місяців і дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Петром Порошенком.

Статус: опрацьовується в комітеті.

4. Важливі новини:

Законодавці ЄС погодили обмеження торговельних пільг для України

НБУ оновив принцип розрахунку максимального обсягу придбання тримісячних депозитних сертифікатів

КРАІЛ у I кварталі 2024 року видала 152 ліцензії на діяльність у сфері азартних ігор

НБУ визначився, як оцінювати об'єкти нагляду інфраструктури ринків капіталу

Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою

ЄБРР надає Ощадбанку гарантію для кредитування бізнесу в сумі 200 млн євро

Українська пшениця, на яку є великий попит на світовому ринку, почала зростати в ціні – експерти

НКРЕКП планує скасувати граничні ціни на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку е/е

Рада прийняла в цілому закон про мобілізацію

НКРЕКП планує дозволити ОСП проводити спецаукціони на закупівлю послуг для контролю частоти та потужності

Кабмін зберіг пільгову ціну на газ для постачальників тепла й гарячої води для населення до кінця літа

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що змінилося для бізнесу та влади з 02.04.2024 по 08.04.2024.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло