Рада схвалила законодавчі зміни для боротьби з «чорним» експортом зерна – Железняк

Рада схвалила законодавчі зміни для боротьби з «чорним» експортом зерна – Железняк

За його словами, до другого читання скасували штрафи за неподання звітів по КІК до кінця воєнного стану

Рада схвалила законодавчі зміни для боротьби з 	«чорним» експортом зерна – Железняк
Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкти №№10168-2 та 10169-2 про боротьбу з чорним зерном і неповерненням валютної виручки. «За» проголосували 236 та 235 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Корупційну правку (нові «соєві правки») від  Шурми №32, проти якої виступили всі бізнес-асоціації, збили», – зазначив він.

За словами нардепа, було також скасовано штрафи за неподання звітів по КІК до кінця воєнного стану.

Законопроєктом передбачається, що експорт товарів, включених до товарних позицій 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206, 1507, 1512, 1514, 2306 УКТ ЗЕД зможуть здійснювати виключно платники податку на додану вартість.

Відповідний механізм запрацює через пів року після того, як зазначені зміни наберуть чинності.

Згідно з документом, на кожну позицію товару потрібно буде складати податкову накладну та реєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних до дня подання митної декларації для митного оформлення товарів.

При цьому базою оподаткування для експортних товарів стане їх договірна (контрактна) вартість, яка не повинна бути меншою за середній показник міжнародних біржових котирувань, що склалися на такі товари на кожен 10 календарний день місяця.

Зазначається, що експортери отримають право складати та реєструвати у реєстрі податкових накладних розрахунок коригування за операціями з експорту після завершення оформлення митної декларації та вивезення товарів.

Згідно із законопроєктом, підставою для відмови в митному оформленні таких товарів можуть бути: відсутність факту реєстрації податкової накладної; нижча за мінімальні експортні ціни (які встановлює Мінагрополітики) вартість товарів, що експортуються; реєстрація податкової накладної за 30 днів до оформлення митної операції тощо.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що згідно з оперативними даними Державної митної служби, з початку 2023/24 маркетингового року Україна експортувала 36,439 млн тонн зернових і зернобобових культур, з них у квітні відправлено 1,58 млн тонн. Також зазначається, що станом на 10 квітня минулого року загальний обсяг відвантажень становив 38,824 млн тонн, з яких у квітні було відправлено 848 тис. тонн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло