Кабмін пропонує надавати матеріальну держдопомогу сценаристам

Кабмін пропонує надавати матеріальну держдопомогу сценаристам

АМКУ схвалив відповідний проєкт постанови уряду

Кабмін пропонує надавати матеріальну держдопомогу сценаристам
Фото: АМКУ

Антимонопольний комітет України 16 травня 2024 року схвалив проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для аудіовізуальних творів».

Про це повідомляє пресслужба комітету.

Проєкт постанови розроблено з урахуванням положень європейського законодавства у сфері державної допомоги та законодавств України про кінематографію з метою імплементації відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Зазначається, що такі критерії після їх прийняття урядом застосовуватимуться комітетом для проведення оцінки допустимості державної допомоги та встановлюватимуть умови, за яких така державна допомога вважається допустимою для конкуренції.

Зокрема, до категорій отримувачів державної допомоги, згідно з проєктом постанови, належать суб’єкти господарювання, які одночасно: не перебувають у скрутному становищі, здійснюють виробництво та/або розповсюдження аудіовізуальних творів.

Проєкт постанови також визначає, що держдопомога повинна мати стимулювальний ефект, тобто дати змогу отримувачу державної допомоги здійснювати діяльність у галузі кінематографії, яка не провадилася б без такої допомоги, або покращити показники діяльності, яку її отримувач уже провадить у цій галузі.

Передбачається, що державна допомога може надаватися як:

1) допомога на підготовку до виробництва аудіовізуальних творів, зокрема, на написання сценаріїв (максимальний розмір такої допомоги не повинен перевищувати 100 % відповідних допустимих витрат);

2) допомога на безпосереднє виробництво аудіовізуальних творів (максимальний розмір такої допомоги не повинен перевищувати 50% відповідних допустимих витрат);

3) допомога на розповсюдження аудіовізуальних творів, зокрема, на дистрибуцію, просування тощо (максимальний розмір такої державної допомоги у відсотках відповідних допустимих витрат не повинен перевищувати розміру допомоги у відсотках на виробництво аудіовізуальних творів).

Водночас розмір державної допомоги саме на виробництво може збільшуватися:

  • до 60% допустимих витрат на виробництво – для транскордонного виробництва, що фінансується Україною та принаймні однією державою – членом ЄС і передбачає розробників аудіовізуальних творів з України та принаймні з однієї держави – члена ЄС;
  • до 100% допустимих витрат на виробництво – на складні аудіовізуальні твори та спільне виробництво за участю країн зі Списку отримувачів офіційної допомоги для розвитку Комітету з питань сприяння розвитку Організації економічного співробітництва та розвитку.

До складних аудіовізуальних творів передбачається віднести, зокрема, фільми, єдина оригінальна версія яких створена державною мовою або державною мовою та мовою (мовами) корінних народів України, або українською жестовою мовою, короткометражні фільми, фільми, створені особами, які виступають як режисери вперше чи вдруге, документальні фільми тощо.

«Проєкт постанови буде опубліковано на офіційному вебсайті комітету для проведення електронних консультацій із громадськістю та надіслано зацікавленим органам на погодження у встановленому законодавством порядку», – зазначили в АМКУ.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабінет Міністрів звільнив орендарів державного та комунального майна, призваних на військову службу після оголошення воєнного стану в Україні, від сплати орендної плати, починаючи з 01.01.2023. Уряд також синхронізував території, на яких ведуться (велися) активні бойові дії, або території, які тимчасово окуповані рф, із переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло