Україна попросила допомогу у трьох країн Євросоюзу через енергокризу

Україна попросила допомогу у трьох країн Євросоюзу через енергокризу

Надалі також планується аварійне постачання із сусідніх європейських країн — зокрема, Угорщини, Польщі, Словаччини

Україна попросила допомогу у трьох країн Євросоюзу через енергокризу
фото Shutterstock

Україна запросила аварійну допомогу в Угорщині, Польщі та Словаччині після російських атак на енергетику країни, повідомляє національний оператор Укренерго.

«Вчора, 1 липня, у вечірній час для зменшення обсягу обмежень споживання та підтримки резервів в енергосистемі Україна залучала аварійні постачання електроенергії з Угорщини, Польщі, Словаччини. Сьогодні у вечірні години також планується аварійне постачання із сусідніх європейських країн», – йдеться у повідомленні.

Там зазначається, що без енергоживлення залишається 491 населений пункт. За даними компанії, найбільше об'єктів знеструмлено у Херсонській та Донецькій областях. В Україні, як і раніше, діють три графіки погодинних відключень.

«Причина обмежень – споживання продовжує зростати разом із спекою. Будь ласка, дбайливо споживайте електроенергію. Не вмикайте потужні електроприлади одночасно», – закликали в «Укренерго».

росія повернулася до ударів по енергетичній інфраструктурі України цієї весни. Якщо взимку 2022-2023 років росіяни обстрілювали в основному електророзподільні підстанції та трансформатори по всій країні, і їхню роботу вдавалося швидко відновлювати, то навесні 2024-го російська армія почала обстріли самі електростанцій. Ціль – «повністю їх зруйнувати, тому що електростанцію неможливо відбудувати за короткий час», пояснив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко.

Внаслідок обстрілів найбільша приватна енергокомпанія України ДТЕК втратила 80% генеруючих потужностей. Роботу зупинила найбільша гідроелектростанція країни ДніпроГЕС. З початку квітня «Укренерго» довелося вдаватися до віялових відключень. Бомбардування енергосистеми також змусили Україну розпочати закуповувати електрику у країнах Євросоюзу. За повідомленням Міністерства енергетики, Київ імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло