Україна попросила допомогу у трьох країн Євросоюзу через енергокризу
Надалі також планується аварійне постачання із сусідніх європейських країн — зокрема, Угорщини, Польщі, Словаччини

Україна запросила аварійну допомогу в Угорщині, Польщі та Словаччині після російських атак на енергетику країни, повідомляє національний оператор Укренерго.
«Вчора, 1 липня, у вечірній час для зменшення обсягу обмежень споживання та підтримки резервів в енергосистемі Україна залучала аварійні постачання електроенергії з Угорщини, Польщі, Словаччини. Сьогодні у вечірні години також планується аварійне постачання із сусідніх європейських країн», – йдеться у повідомленні.
Там зазначається, що без енергоживлення залишається 491 населений пункт. За даними компанії, найбільше об'єктів знеструмлено у Херсонській та Донецькій областях. В Україні, як і раніше, діють три графіки погодинних відключень.
«Причина обмежень – споживання продовжує зростати разом із спекою. Будь ласка, дбайливо споживайте електроенергію. Не вмикайте потужні електроприлади одночасно», – закликали в «Укренерго».
росія повернулася до ударів по енергетичній інфраструктурі України цієї весни. Якщо взимку 2022-2023 років росіяни обстрілювали в основному електророзподільні підстанції та трансформатори по всій країні, і їхню роботу вдавалося швидко відновлювати, то навесні 2024-го російська армія почала обстріли самі електростанцій. Ціль – «повністю їх зруйнувати, тому що електростанцію неможливо відбудувати за короткий час», пояснив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко.
Внаслідок обстрілів найбільша приватна енергокомпанія України ДТЕК втратила 80% генеруючих потужностей. Роботу зупинила найбільша гідроелектростанція країни ДніпроГЕС. З початку квітня «Укренерго» довелося вдаватися до віялових відключень. Бомбардування енергосистеми також змусили Україну розпочати закуповувати електрику у країнах Євросоюзу. За повідомленням Міністерства енергетики, Київ імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].