НБУ в червні вивів з ринку один банк

НБУ в червні вивів з ринку один банк

Окрім того, ще 25 небанківських фінустанов

НБУ в червні вивів з ринку один банк

У червні кількість учасників небанківського фінансового ринку знизилася з 1014 станом на 31 травня 2024 року до 990 станом на 30 червня 2024 року. Кількість банків скоротилася на один – до 62.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

З реєстрів примусово виключено 12 фінансових компаній, одного life-страховика, три ломбарди та одну кредитну спілку; за ініціативою заявника – чотирьох life-страховиків і чотири кредитні спілки.

До Державного реєстру фінансових установ включено одну фінансову компанію. Протягом червня анульовано всі ліцензії трьом фінансовим компаніям, одному страховику та одній кредитній спілці примусово; ще дев'ятьом фінансовим компаніям, чотирьом страховикам, трьом ломбардам та чотирьом кредитним спілкам – добровільно. Національний банк погодив звуження обсягу ліцензії 22 фінансовим компаніям та одному страховику.

Станом на 30 червня на ринку небанківських фінансових послуг працювали:

- 548 фінансових компаній (у травні було 555);

- 78 страховиків non-life (було 83);

- 12 life-страховиків (кількість не змінилася);

- один страховик зі спеціальним статусом;

- 116 ломбардів (було 119);

- 120 кредитних спілок (було 125;

- один лізингодавець (було 5, але 4 після переоформлення ліцензій набули статусу фінансової установи);

- 40 страхових брокерів (кількість не змінилася);

- 74 колекторські компанії (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку діють 18 банківських груп (кількість не змінилася) та 31 небанківська фінансова група (було 27). На платіжному ринку функціонують 18 платіжних систем, створених резидентами, зокрема державні (кількість не змінилася), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася). Ринок надавачів фінансових платіжних послуг не змінився: діють 20 платіжних установ, 12 фінансових установ з правом надання платіжних послуг, один банк-емітент електронних грошей та один оператор поштового зв’язку. Інші суб’єкти на платіжному ринку – 44 комерційні агенти (було 42) та 36 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилася). 

У червні Національний банк отримав 501 запит від учасників ринку щодо реєстраційних і ліцензійних дій. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 292, страховиків – 125, кредитних спілок і колекторських компаній – 49, банків – 31, операторів платіжних послуг – 4.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Національний банк пропонує для обговорення проєкт Положення про вимоги до системи управління надавача фінансових платіжних послуг.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло