Зеленський в інтерв’ю японському ТБ відмовився від припинення вогню, поки росіяни не виведуть війська з України
Крім того, він назвав три фактори для «справедливого» закінчення війни

Президент України Володимир Зеленський вперше за понад два роки дав ексклюзивне інтерв'ю NHK.
Він розповів про перспективи припинення російського вторгнення в Україну, відносини з колишнім президентом США Дональдом Трампом і свої надії на подальшу підтримку з боку Японії.
В інтерв'ю, що відбулося в п'ятницю в Києві, Зеленський намітив шлях до припинення бойових дій, що тривають.
Зеленський сказав, що терпіння, підтримка та дипломатичний тиск є трьома чинниками для справедливого закінчення війни. Він додав, що якщо США та європейські країни збережуть єдність, це посилить тиск і продемонструє москві, що вона не має шансів.
Зеленський знову відхилив вимоги про припинення вогню в умовах агресії рф, допоки російські сили не покинуть окуповані території України. Він підтвердив попередню лінію Києва щодо умов припинення бойових дій.
У Києві з початку повномасштабного вторгнення рф неодноразово наголошували на тому, що мирні переговори з росією можливі лише після виведення російських військ з території України в її міжнародно визнаних кордонах.
Крім того, Зеленський повідомив про плани розпочати детальні обговорення з іншими країнами щодо територіальної цілісності України та інших тем.
Передбачається, що до кінця листопада буде підготовлено план дій для досягнення миру.
Український президент також повідомив, що влада в Києві встановила контакти з передвиборчими штабами кандидата в президенти США Дональда Трампа та його ймовірною суперницею, віце-президентом Камалою Гарріс. Під час телефонної розмови він запросив Трампа відвідати Україну, зазначив Зеленський.
Зеленський також наголосив на важливому значенні підтримки з боку Японії.
Президент сказав, що Японія є представником «Великої сімки» та надала Україні економічну, гуманітарну та технічну підтримку. Він також зазначив, що Японія дуже швидко простягла руку допомоги, ставши першою країною, що не входить до НАТО, яка підписала угоду про співпрацю у сфері безпеки з Україною.
Бекграунд. Як стало відомо напередодні, США та Японія збільшать темпи виробництва ракет для Patriot. Рішення прийняте через зростаючу потребу інших країн в американських ЗРК.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].