росія і Китай можуть почати використовувати схеми бартерної торгівлі для обходу санкцій
Перша угода за участю сільського господарства може відбутися вже цієї осені

росія та Китай можуть розпочати бартерні угоди, щоб уникнути використання банківських систем, які контролюються США.
Про це пише Reuters.
За інформацією трьох джерел у сфері торгівлі та платежів, очікується, що вже цієї осені можуть з’явитися угоди, що включають аграрний сектор. Під час візиту президента путіна в Китай у травні питання затримок платежів було на порядку денному. Хоча з'явилися обхідні рішення, такі, як використання регіональних китайських банків, проблеми з платежами залишаються.
Бартерні угоди дозволять Москві та Пекіну уникнути платіжних проблем, зменшити видимість їхніх трансакцій для західних регуляторів і зменшити валютні ризики. росія вже розробляє регуляції для бартерної торгівлі, і є підозра, що Китай робить те саме.
Одно з джерел, яке просило зберегти анонімність, підтвердило, що обговорюються угоди, зокрема експорт російського продовольства. Раніше Китай уже практикував бартерні угоди, зокрема 2019 року, коли обміняв пальмову олію на будівельні послуги та обладнання.
Наразі міністерство економіки росії підготувало документ із порадами щодо проведення бартерних угод, але не прокоментувало питання про плани з Китаєм.
Бартерна торгівля пропонує вихід із проблем з великими платежами як для санкційованих, так і для цивільних товарів. Проблеми з платіжними системами, такими, як SWIFT, і відсутність безпосереднього механізму платежів між росією та Китаєм ускладнюють ситуацію. Прогрес у створенні системи BRICS Bridge, яка могла б спростити розрахунки, йде повільно.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що китайські банки повертають до рф приблизно 80% переказів у юанях. З грудня 2023 року китайська сторона поступово посилює вимоги.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].