Транзит російської нафти до Угорщини та Словаччини залишився в межах норми попри українські обмеження
Більшу частину обсягів замінила компанія «Татнафта»

У липні експорт російської нафти до Угорщини та Словаччини територією України залишався на звичному рівні, незважаючи на санкції Києва проти «Лукойлу». Більшу частину обсягів замінила компанія «Татнафта».
Про це пише Bloomberg.
Україна посилила обмеження проти другого за величиною російського виробника нафти через військову агресію кремля, фактично заборонивши транзит нафти територією України з кінця червня. Санкції проти «Лукойлу» вплинули на Угорщину та Словаччину – країни без виходу до моря, які продовжують імпорт російської нафти трубопроводом «Дружба» завдяки тимчасовим виняткам з енергетичних санкцій ЄС.
За даними джерела, обсяги експорту становили 436 тис. тонн до Угорщини та 356 тис. тонн до Словаччини в липні – більше, ніж у червні, та на рівні попередніх місяців. «Лукойл» зупинив постачання в липні, але «Татнафта» частково компенсувала їх, збільшивши експорт до цих країн.
Ці цифри підтверджують заяви угорських і словацьких чиновників про те, що вони знайшли тимчасові рішення для обходу санкцій проти «Лукойлу», який історично забезпечував половину російських постачань нафти трубопроводом «Дружба». Українські чиновники також заявили, що транзит нафти до двох країн ЄС у липні залишався стабільним.
«Татнафта» і «Лукойл» поки не відповіли на запити Bloomberg щодо коментарів.
Зниження обсягів постачання російської нафти до Угорщини та Словаччини до липня може бути пов'язане з плановим ремонтом на нафтопереробних заводах MOL у цих країнах.
Угорська компанія, що базується в Будапешті, веде переговори щодо довгострокового рішення для забезпечення постачання російської нафти. За словами міністра угорського уряду Гергеля Гуляша, є «хороші шанси» підписати необхідні угоди.
Нове технічне рішення, яке, здається, готова ухвалити Україна, передбачає збільшення вартості транзиту, а компанія MOL «матиме ризики з російсько-українського кордону», додав він, не надаючи деталей.
За чинною угодою про постачання нафти з «Лукойлом», яка заблокована українськими санкціями, російська сторона відповідає за доставку нафти до населених пунктів Феньєшлітке в Угорщині та Будковце у Словаччині, розташованих на кордоні з Україною.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Європейська комісія вивчила ситуацію з постачанням нафти російською компанією «Лукойл» до Угорщини та Словаччини і не виявила «причин для занепокоєння».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].