OpenAI веде переговори про угоду, яка оцінить компанію у $100 млрд
Очікується, що цей раунд фінансування очолить Thrive Capital, який вкладе близько $1 млрд в компанію

OpenAI веде перемовини щодо угоди, яка оцінить її вартість у $100 млрд або більше. Це приблизно на $20 млрд більше, ніж вартість компанії вісім місяців тому.
Про це пише The New York Times
Очікується, що цей раунд фінансування очолить Thrive Capital, який вкладе близько $1 млрд в компанію із Сан-Франциско, повідомили джерела, які побажали залишитися анонімними. Угода також може включати фінансування від Microsoft.
OpenAI спричинила бум в галузі штучного інтелекту наприкінці 2022 року, випустивши чат-бот ChatGPT, що викликало різке зростання інвестицій у компанії, які розробляють ШІ. Однак ентузіазм інвесторів останніми місяцями дещо охолонув, оскільки кілька стартапів високого профілю були фактично інтегровані в технологічні гіганти, такі, як Google та Amazon.
Проте OpenAI залишається лідером у перегонах зі створення штучного інтелекту. Компанія є однією з небагатьох, які мають поєднання досвідчених дослідників і великих фінансових ресурсів для роботи з ресурсомісткими системами ШІ.
З моменту запуску ChatGPT OpenAI створила ще потужніші технології, зокрема версії свого чат-бота, які можуть генерувати зображення та людську мову.
На початку 2023 року Microsoft інвестувала $10 млрд в OpenAI, збільшивши загальну суму своїх інвестицій до $13 млрд. Роком пізніше Thrive очолив угоду, яка оцінила компанію більш як у $80 млрд. У межах цієї угоди OpenAI не випустила нових акцій, а дозволила співробітникам продати свої.
Нове фінансування, про яке раніше повідомляли Bloomberg News і The Wall Street Journal, дозволить іншим акціонерам продати свої акції.
OpenAI відмовилася від коментарів.
(У грудні The New York Times подала позов проти OpenAI та Microsoft за порушення авторських прав на новинний контент, пов'язаний із системами ШІ.)
Нові перемовини про інвестиції відбуваються на тлі року швидкого зростання та потрясінь для стартапу із Сан-Франциско. У листопаді четверо членів ради OpenAI звільнили генерального директора Сема Альтмана, заявивши, що більше не довіряють йому вести роботу з технологіями штучного інтелекту.
П'ять днів потому Альтман був відновлений на посаді. Відтоді рада директорів компанії була розширена, як і її робочий штат.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Condé Nast та OpenAI оголосили про багаторічне партнерство, яке дозволить відображати контент таких брендів видавництва, як Vogue, Wired і The New Yorker, у продуктах стартапу, зокрема в ChatGPT та прототипі пошукового механізму SearchGPT.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].