Reuters повідомило, які об’єкти входять в список цілей, що їх Україна хоче вражати в росії далекобійною зброєю

Reuters повідомило, які об’єкти входять в список цілей, що їх Україна хоче вражати в росії далекобійною зброєю

Військових аеродромів немає в цьому списку, оскільки США вважають, що вони за межами дії ATACMS

Reuters повідомило, які об’єкти входять в список цілей, що їх Україна хоче вражати в росії далекобійною зброєю
фото DR

Україна передала США та Великій Британії список цілей на території росії, по яких хотіла б завдавати ударів за допомогою далекобійних ракет.

Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на обізнані джерела серед європейських дипломатів. До переліку входять командні центри, склади палива та озброєння, а також місця зосередження живої сили.

Спочатку Київ запитував дозвіл на використання американських далекобійних ракет ATACMS для атак на російські аеродроми, але в Пентагоні пояснили, що 90% літаків, які рф використовує для бомбардувань української території, перебувають за 300 км від кордону – за межами радіусу дії цих ракет.

Окрім ATACMS, українські військові також розраховують застосовувати британські ракети Storm Shadow та їхній французький аналог SCALP.

Якщо для британської влади потрібне узгодження зі США на використання подібних ракет, то Франції такий дозвіл не потрібний, зазначив французький дипломат у розмові з Reuters.

Бекграунд. 27 серпня видання Politico повідомило, що Київ готовий надати США список цілей на території росії, які можна було б атакувати американською зброєю великої дальності.

За словами джерел видання, українська влада неодноразово зверталася до адміністрації Байдена з проханням зняти обмеження на використання цих ракет для посилення наступальних операцій усередині росії, але у Вашингтоні побоюються, що такі дії можуть призвести до ще більшої ескалації конфлікту.

Напередодні 13 вересня у Вашингтоні відбулася зустріч президента США Джо Байдена з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Однією з ключових тем обговорення стало можливе зняття обмежень на використання західної далекобійної зброї для ударів України по території росії. Проте за підсумками переговорів у Білому домі не було оголошено про ухвалення такого рішення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло