Міноборони допустило до експлуатації канадський бронемобіль
Бронеавтомобіль сконструйовано на шасі американського важкого пікапа Ford F-550

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator створеним за технологією MRAP (Mine Resistant Ambush Protected – захист проти мін і засідок). Бронемобіль канадського виробництва.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
«Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що такі машини мають V-подібну форму днища для розсіювання енергії вибуху та спеціальні амортизувальні крісла. У відомстві додали, що конструктивно вони складаються з монолітної бронекапсули й зовнішніх вибухопоглинаючих агрегатів: коліс, шасі, двигуна.
«Останні вбирають на себе всю кінетичну енергію від вибуху міни, зберігаючи цілісність модуля для екіпажу», – зауважили у пресслужбі.
У Міноборони наголосили, що бронеавтомобіль Roshel Senator сконструйовано на шасі американського важкого пікапа Ford F-550. Уточнюється, що початково машина призначалась для потреб поліції, а для потреб українського війська модель удосконалили.
«Roshel Senator MRAP отримав броню, що здатна захистити екіпаж та десант від куль, випущених зі стрілецької зброї, та уламків. А також особливу V-подібну форму днища, яке розсіює енергію вибуху міни чи іншого вибухового пристрою, еквівалентного 6 кг тротилу. Крім цього, канадська бронеавтівка отримала посилену ходову частину, механізм повного приводу, та 6,7-літровий “всеїдний” турбодизель потужністю понад 300 кінських сил. У комплектації для фронту машина також обов’язково має лебідку та “нічне” світло», – заявили у повідомленні.
У оборонному відомстві додали, що Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у військах понад 20 бронеавтомобілів класу MRAP від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ вітчизняний транспортер-безпілотник. Його використовуватимуть для постачання боєприпасів та провізії, евакуації та розмінування.
Перед цим в оборонному відомстві допустили до експлуатації у війську робота-пожежника. Він може працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій та до 400 м на пересічній місцевості, а також робот оснащений камерою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].