Ворог атакував енергоінфраструктуру у 8 областях – Міненерго
росія завдала понад 1000 ударів по енергооб'єктах із жовтня 2022 року

Країна-терорист росія атакувала цивільну енергетичну інфраструктуру у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.
Про це повідомила пресслужба Міненерго.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зазначається, що в Сумській області внаслідок обстрілу підстанції виникло загоряння, проте його було ліквідовано.
Водночас у Полтавській області під час повітряної тривоги вимикалася повітряна лінія. Під час огляду виявлено сліди низової пожежі, спричиненої обстрілом.
У Донецькій області внаслідок бойових дій знеструмлювалися підстанції, побутові споживачі та шахта. На момент інциденту в шахті перебувало 89 працівників, їх вивели на поверхню. Живлення частково відновлено.
Тим часом у Київській області під час тривоги знеструмлювалися підстанції, через що були знеструмлення побутових споживачів у двох областях. Живлення відновлено.
«Завдяки зусиллям енергетиків ситуація в енергосистемі залишається стабільною, проте значні пошкодження, завдані масованими атаками ворога, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми», – наголосили в Міненерго.
Там додали, що російські війська не припиняють щоденних обстрілів об'єктів енергетичної інфраструктури. Загалом із жовтня 2022 року росія завдала понад 1000 ударів по енергооб’єктах. Тільки цьогоріч внаслідок ворожих атак було втрачено 9 ГВт генерувальних потужностей.
«Наразі триває масштабна ремонтна кампанія для відновлення енергооб'єктів. Енергетики працюють цілодобово, щоб забезпечити стабільність і цілісність енергосистеми та підготувати її до осінньо-зимового періоду», – підкреслили у Міненерго.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на жодній електростанції не збудували другий рівень захисту. Другий рівень захищає об'єкти від прямих влучань «шахедів».
Міжнародні партнери закуплять для України енергетичне обладнання на 170 МВт. Окрім цього, на завершальному етапі перемовини з Європою щодо збільшення лімітів імпорту електроенергії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.