Україна може не отримати кошти від ЄС, якщо не впровадить систему внутрішнього аудиту та контролю, – експерт «U-LEAD з Європою»
Роль органів місцевого самоврядування у впровадженні цих принципів ЄС

Без повноцінної імплементації системи управління та контролю Україна може не отримати фінансування в рамках інструменту Ukraine Facility. Крім того, незабаром місцева влада матиме можливість долучатися до фондів регіонального розвитку ЄС, але відсутність контролю й алгоритмів повернення помилково або неправильно використаних коштів унеможливить отримання цих коштів.
Про це в рамках Форуму «Фінансова стійкість та економічний розвиток громад» повідомила Олена Чечуліна, експертка Програми «U-LEAD з Європою». Вона пояснила присутнім, у чому полягає актуальність імплементації законодавства з внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту на місцевому рівні.
За словами спеціалістки, вся система мала бути впроваджена на місцевому рівні ще 2016 року, проте результату не вдалося досягти через реформи, проблеми з законодавством і початок воєнних дій. Однак Україна спромоглася дійти до переговорного процесу щодо вступу до Європейського Союзу – і тепер увага прикута до кожного аспекту функціонування держави.
«Зволікати з впровадженням системи внутрішнього контролю та аудиту неможливо – і тому воно відбуватиметься прискореними темпами, адже питання фінансового контролю належить до переговорного кластеру №1, який має назву «Основи процесу вступу до ЄС», – розповіла вона.
Ключова проблема полягає в тому, що в Україні наразі відсутня дієва система внутрішнього аудиту, як і відсутні внутрішній аудит місцевих органів влади та попередні перевірки закупівель. Хоча законодавство існує, і воно відповідає європейським вимогам, проблема полягає в його втіленні на практиці.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].