Україна може не отримати кошти від ЄС, якщо не впровадить систему внутрішнього аудиту та контролю, – експерт «U-LEAD з Європою»
U-LEAD з Європою

Україна може не отримати кошти від ЄС, якщо не впровадить систему внутрішнього аудиту та контролю, – експерт «U-LEAD з Європою»

Роль органів місцевого самоврядування у впровадженні цих принципів ЄС

Україна може не отримати кошти від ЄС, якщо не впровадить систему внутрішнього аудиту та контролю, – експерт «U-LEAD з Європою»

Без повноцінної імплементації системи управління та контролю Україна може не отримати фінансування в рамках інструменту Ukraine Facility. Крім того, незабаром місцева влада матиме можливість долучатися до фондів регіонального розвитку ЄС, але відсутність контролю й алгоритмів повернення помилково або неправильно використаних коштів унеможливить отримання цих коштів.

Про це в рамках Форуму «Фінансова стійкість та економічний розвиток громад» повідомила Олена Чечуліна, експертка Програми «U-LEAD з Європою». Вона пояснила присутнім, у чому полягає актуальність імплементації законодавства з внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту на місцевому рівні.

За словами спеціалістки, вся система мала бути впроваджена на місцевому рівні ще 2016 року, проте результату не вдалося досягти через реформи, проблеми з законодавством і початок воєнних дій. Однак Україна спромоглася дійти до переговорного процесу щодо вступу до Європейського Союзу – і тепер увага прикута до кожного аспекту функціонування держави.

«Зволікати з впровадженням системи внутрішнього контролю та аудиту неможливо – і тому воно відбуватиметься прискореними темпами, адже питання фінансового контролю належить до переговорного кластеру №1, який має назву «Основи процесу вступу до ЄС», – розповіла вона.

Ключова проблема полягає в тому, що в Україні наразі відсутня дієва система внутрішнього аудиту, як і відсутні внутрішній аудит місцевих органів влади та попередні перевірки закупівель. Хоча законодавство існує, і воно відповідає європейським вимогам, проблема полягає в його втіленні на практиці.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло