Письменниця Енн Епплбаум під час вручення німецької премії миру закликала озброїти Україну
Примушування до миру перед обличчям агресивної диктатури може просто означати підкорення цій диктатурі, наголосила письменниця

Відома американська журналістка та історикиня Енн Епплбаум закликала до продовження підтримки України, приймаючи в неділю престижну німецьку премію. Вона наголосила на тому, що пацифізм перед обличчям агресії часто є не чим іншим, як умиротворенням агресора.
Джерело. Про це пише АР.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Епплбаум звернулася до аудиторії у Франкфурті, де вона була нагороджена Премією миру німецького книговидавництва.
До неї приєднався її чоловік, міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський, який, як і його дружина, є сильним голосом на міжнародній арені за підтримку України.
«Якщо є хоча б невеликий шанс, що військова поразка може допомогти покласти край цьому жахливому культу насильства в росії, так само, як колись військова поразка поклала край культу насильства в Німеччині, ми повинні цим скористатися», – сказала Епплбаум.
«Дехто навіть закликає до миру, урочисто посилаючись на «уроки німецької історії», – зазначила Епплбаум.
«Оскільки я сьогодні тут приймаю премію миру, здається, це правильний момент, щоб зазначити, що урок німецької історії полягає не в тому, що німці повинні бути пацифістами. Навпаки, ми вже майже століття знаємо, що примушування до миру перед обличчям агресивної диктатури може просто означати підкорення цій диктатурі», – сказала вона.
Слідувати пацифізму, стверджує Еплбаум, «означатиме, що ми повинні погодитися на військове завоювання України, на культурне знищення України, на будівництво концтаборів в Україні, на викрадення дітей в Україні».
За її словами, «справжній урок» з історії Німеччини має полягати в тому, що німці «мають особливу відповідальність відстоювати свободу і йти на ризик, роблячи це».
Епплбаум пише для журналу The Atlantic. Вона написала книги про тоталітаризм у Східній Європі, зокрема «ГУЛАГ», «Залізну завісу» та «Червоний голод» про війну Сталіна проти України. Нещодавно вона опублікувала «Autocracy, Inc. Диктатори, які хочуть керувати світом». У 2004 році вона була нагороджена престижною Пулітцерівською премією.
Премія миру, яка становить 25 000 євро, присуджується з 1950 року. Нею відзначають людей, які зробили внесок у втілення ідеї миру в реальність через літературу, науку чи мистецтво.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.