Казахстанські компанії купували для росії прилади із США, ФРН та Франції – The Insider
Ця техніка імовірно йшла на виготовлення засобів РЕБ

Казахстанські компанії закуповували у країнах Європи, Азії та Америки прилади, які потім постачалися до росії та могли бути використані для створення засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це пише The Insider.
Згідно з розслідуванням, зареєстровані в Казахстані компанії Askarlab, Dicosta Technologies, Panalem Technologies та Computer Services Ltd купували у 2023–2024 роках продукцію компаній Rohde & Schwarz (Німеччина), Safran Data Systems (Франція), Mini-Circuits (США), Farran Technology ( Ірландія) та інших фірм, а потім перенаправляли товари до рф.
Розслідувачі виявили, що одна тільки Askarlab з листопада 2023 року купила висококласної радіотехнічної апаратури приблизно на $2 млн.
«Серед ввезених товарів – осцилографи, радіочастотні фільтри, аналізатори частоти, радіочастотні адаптери, підсилювачі, послаблювачі, розширювачі частоти, атенюатори, супутникові модеми, векторні аналізатори ланцюгів», – перераховують журналісти.
Раніше видання писало, що подібна техніка відрізняється високою якістю та відповідає завданням «розробки та виробництва складних комплексів радіотехнічної розвідки та боротьби».
За митними документами з Казахстану та росії журналісти видання визначили, що закордонні товари доставлялися повітряним шляхом на митний пост Жетису до Алмати та деякі з них вирушали до рф.
Журналісти The Insider під виглядом покупців із москви зв'язалися з казахстанською Dicosta для замовлення продукції Keysight, а також поцікавилися закупівлею продукції Rohde & Schwarz через Askarlab. У відповідь їм погодилися відправити прайс-лист для закупівель і запропонували звести з представником Rohde & Schwarz в Алмати.
У червні 2023 року заступник прем'єр-міністра Казахстану, міністр торгівлі та інтеграції Серік Жумангарін визнав, що з Казахстану до росії постачалися товари подвійного призначення. Він сказав, що за компаніями, які перевозять такі предмети, як мікросхеми, посилено контроль: запроваджено спеціальні електронні рахунки-фактури й форматно-логістичний контроль. Але чиновник відмовився озвучити назви цих компаній, уточнивши, що їх «більше сотні».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].