МОЗ скасувало майже 200 рішень МСЕК про інвалідність
Близько 400 осіб відправили на повторну перевірку

Правоохоронці передали Міністерству охорони здоровʼя понад 2000 справ про сумнівну інвалідність видані медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК).
Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко в ефірі телемарафону.
МОЗ перевірило 1000 рішень про інвалідність: 188 – було скасовано. Ще 388 людей викликали до профільного науково-дослідного інституту на переогляд – фахівці перевірять чи відповідає стан здоров'я висновку МСЕК.
«Цей процес показує, що все рано чи пізно стає явним і потрібно працювати згідно з нормативними актами, які визначені урядом та Міністерством охорони здоров'я. Тому я закликаю лікарів в експертних групах працювати виключно у правовому полі», – сказав міністр.
Нагадаємо, у грудні Рада схвалила ліквідацію МСЕК. Замість них із 1 січня 2025 року мають запрацювати експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, до яких входитимуть лікарі-практики.
Цьому рішенню передували низка гучних затримань та звільнень, включаючи головного прокурора Андрія Костіна. Почалося все у жовтні з обшуків ДБР у керівниці Хмельницьким МСЕК. У неї вдома знайшли майже $6 млн готівки у різних валютах та ще $100 тис – у робочому кабінеті, а також підроблені медичні документи з іменами чоловіків з фіктивними діагнозами. Їй вручили підозру у незаконному збагаченні у справі про незаконне оформлення інвалідності чоловікам та відпавили під варту.
Пізніше журналісти з'ясували, що півсотні прокурорів Хмельницької області мають інвалідність. Групу та виплати за неї прокурори начебто оформили через ту саму керівницю МСЕК та її сина – начальника Пенсійного фонду області. У офісі генпрокурора повідомили про розслідування та звільнили керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Згодом у відставку подав і сам генпрокурор.
Організовану групу лікарів, які допомагали чоловікам призовного віку отримувати довідки про інвалідність виявили у Одесі. З цими довідками вони йшли до «підготовлених» членів МСЕК, які визнавали їх непридатними до служби.
На хабарництві затримали посадовиць комісії. Одна з них вимагала гроші у пораненого захисника за пожиттєве встановлення йому другої групи інвалідності.
У МОЗ заявляли – керівників МСЕК не допустять до роботи в оновленій системі лікарських комісій. Інші лікарі, які зараз працюють у медико-соціальних експертних комісіях, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].