США зняли частину санкцій із Сирії після падіння режиму Асада

США зняли частину санкцій із Сирії після падіння режиму Асада

Заборона продовжує діяти на будь-які транзакції на користь урядів росії чи Ірану

США зняли частину санкцій із Сирії після падіння режиму Асада
фото DR

Влада США оголосила про тимчасове зняття заборони на деякі фінансові операції з державними установами Сирії, платежі за енергоресурси, а також перекази через Центробанк країни. Винятком залишаються будь-які транзакції на користь росії чи Ірану.

Джерело. Про це повідомило міністерство фінансів США.

«Цей дозвіл видано на шість місяців, оскільки уряд США продовжує стежити за розвитком ситуації на місці», – йдеться на сайті Казначейства.

Після 8 грудня 2024 року установи країни можуть здійснювати платежі, пов’язані з енергоресурсами, у тому числі з нафтою, нафтопродуктами, природним газом та електроенергією, а також з особистими грошовими переказами в країну, включаючи перекази через треті країни.

При цьому заборона продовжує діяти на будь-які транзакції на користь урядів росії чи Ірану. Також зберігається заборона на постачання сирійської нафти до США та грошові перекази особам, які перебувають під американськими санкціями.

Уряд США за допомогою цього заходу хоче забезпечити надання сирійцям основних життєво важливих послуг та стійке управління по всій країні, включаючи надання електроенергії, води та санітарні норми, йдеться у повідомленні Мінфіну.

Бекграунд. Повстанські загони захопили столицю Сирії Дамаска 8 грудня, оголосивши про падіння режиму президента Башара Асада. Він утік до москви. За даними Bloomberg, евакуацію Асада організували співробітники російської розвідки. Падіння його режиму стало фіналом більш як 50-річного правління сім'ї Асадів у Сирії.

Нагадаємо, днями Євросоюз послав у Сирію міністрів МЗС Німеччини і Франції налагоджувати відносини з новим сирійським лідером. Не обійшлося без скандалу: Аль-Шараа відмовився потиснути руку Анналені Бербок, оскільки в ісламі це не прийнято.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло