«Це я був у центрі Києва, а не путін»: Байден виступив з прощальною промовою
«У мене було два завдання: перше – підтримати Україну, друге – уникнути війни між двома ядерними потужностями, і ми виконали обидва», – розповів президент

Президент США Джо Байден, який незабаром залишає посаду, заявив, що одним із головних зовнішньополітичних результатів його роботи в Білому домі стала успішна підтримка України в її боротьбі з російською агресією.
«Коли путін розпочав вторгнення в Україну, він думав, що захопить Київ за кілька днів. Але насправді після початку війни саме я з'явився в центрі Києва, а не він. путін ніколи цього не зробив. Подумайте про це!» – сказав Байден під час виступу в Держдепартаменті США.
«Я став єдиним верховним головнокомандувачем, який відвідав зону військових дій, яка не перебуває під контролем американських сил», – додав президент.
«Ми допомогли Україні зупинити путіна. І зараз, через три роки, путін не зміг досягти жодної зі своїх стратегічних цілей. Він поки що не зміг підкорити собі Україну. Не зумів зруйнувати єдність НАТО. І не зміг отримати великих територіальних надбань», – сказав Байден про результати цієї роботи.
«Ми об’єднали 50 країн світу в коаліцію для допомоги Україні, і не тільки з Європи, а й з Азії. Ми надали величезну кількість боєприпасів, ми запровадили безпрецедентні санкції для того, щоб Україна продовжила боротися», – сказав він.
«У мене було два завдання: перше – підтримати Україну, друге – уникнути війни між двома ядерними потужностями, і нам вдалося виконати обидва ці завдання», – наголосив Байден.
«Але робота ще не закінчена, ми не можемо покинути її», – заявив президент.
20 січня новим президентом США має стати республіканець Дональд Трамп, який висловлював інші погляди на врегулювання російсько-української війни. Зокрема, він виступає за якнайшвидше встановлення миру та готовий вести перемовини з путіним.
Байден здійснив візит до Києва в лютому 2023 року, майже за рік після початку повномасштабної війни.
Бекграунд. Нагадаємо: Washington Post розказала, як Салліван у 2022 році вмовив Індію і Китай «врятувати світ» від російської ядерки. Стратегія Саллівана містила парадокс: Вашингтон хотів поразки росії руками України, але не такої, яка спровокувала б ядерний конфлікт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].