Комісія з цінних паперів розблокувала повернення коштів клієнтів «Фрідом Фінанс Україна»
Уже сформовано чіткий перелік клієнтів та їхніх активів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) отримала спеціальні повноваження для організації повернення заблокованих активів клієнтам компанії «Фрідом Фінанс Україна».
Про це повідомила пресслужба комісії.
13 січня Рада національної безпеки і оборони уточнила санкції проти «Фрідом Фінанс Україна», розблокувавши активи, які належать клієнтам компанії, і скасувавши заборону на здійснення фінансових операцій із придбання державних облігацій, ідеться на сайті президента.
НКЦПФР повідомила, що це дозволяє розв'язати проблеми клієнтів «Фрідом Фінанс Україна».
За інформацією пресслужби НКЦПФР, процес реалізується поетапно. Вже завершено формування переліку клієнтів підсанкційного брокера та їхніх активів.
Наступний етап – перевірка клієнтів на предмет звʼязків із підсанкційними особами та країною-агресором, розповіли у пресслужбі.
Далі НКЦПФР доопрацює та оприлюднить рішення, яке визначить подальший механізм для розблокування активів клієнтів «Фрідом фінанс Україна», які пройшли перевірку.
Нагадаємо, що 19 жовтня 2022 року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення запровадити санкції проти інвестиційної компанії «Фрідом Фінанс Україна» строком на п'ять років. Слідом за РНБО Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зупинила компанії п'ять ліцензій, які давали їй право, зокрема, надавати брокерські послуги та проводити операції із цінними паперами.
Як повідомляла Mind генеральний директор «Фрідом Фінанс Україна» Марина Бартошек, клієнти не могли скористатися цінними паперами, що їм належать, через блокування діяльності компанії.
Згідно з інформацією Mind, отриманою від представників компанії, у «Фрідом Фінанс Україна» було 12 700 клієнтів з активами на загальну суму 3,5 млрд грн. Клієнти інвестували кошти в папери 280 різних емітентів.
У жовтні 2024 року НКЦПФР затвердила постанову, якою надала можливість реструктуризації державного боргу для депонентів ТОВ «Фрідом Фінанс Україна». Вона мала розв'язати питання щодо забезпечення участі депонентів у корпоративних подіях, пов’язаних із правочинами з державним боргом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].