Франція провела таємні навчання з розгортання військ в Україні – ЗМІ
При цьому деякі учасники навчань залишилися незадоволеними відсутністю FPV-дронів і відставанням Франції у цій галузі

Французькі спецпідрозділи минулої осені готувалися до сценарію відбиття атаки на випадок можливого введення в Україну нових ворожих сил.
Джерело. Про це повідомляє Intelligence Online.
Французька армія провела кілька тижнів на полігоні, інформація про який зберігається в суворій таємниці.
Видання уточнює, що навчання отримали назву «Персей» та базувалися на аналізі українського досвіду, який допоміг стримати російське вторгнення у лютому 2022 року.
3200 французьких військових тренувалися на території, яка нагадувала звивину річки Дніпро на північ від Києва.
Командування зосередилося на відпрацюванні застосування безпілотників, радіоелектронній боротьбі та розвідці, а також на забезпеченні злагодження підрозділів за умов боїв високої інтенсивності.
При цьому деякі учасники навчань залишилися незадоволеними відсутністю FPV-дронів і висловлювали стурбованість відставанням французьких виробників у розробці таких моделей, пише видання.
13 січня президент України Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном ідею розміщення західних військових у країні як частину гарантій безпеки. «Ми розглянули практичні кроки щодо її реалізації, можливе розширення та залучення інших країн до цього процесу», – уточнив він.
Макрон та чиновники його уряду неодноразово натякали на можливість розгортання військового контингенту в Україні для виконання різних функцій. Також президент припускав відправлення французьких солдатів, якщо росія прорве фронт, а Київ звернеться по допомогу.
Військові аналітики припускали, що французькі війська могли б замінити українців на кордонах країни з Білоруссю і Придністров'ям, щоб підрозділи ЗСУ, що звільнилися, могли вирушити в регіони, де йдуть активні бої.
Макрон наголошував, що Захід повинен зайняти позицію «стратегічної двозначності» стосовно росії, що дозволить «залишити всі військові варіанти на столі переговорів».
У НАТО його пропозиція отримала певну підтримку, особливо на східному фланзі блоку, де країни, що межують з Росією, загалом закликають до більш жорсткої стратегії союзників у наданні допомоги Україні та стримуванні москви. Однак США і Німеччина виступили проти.
У грудні Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити свої війська в Україні для контролю за дотриманням режиму припинення вогню. Він наголосив, що американська армія не братиме участі у цій місії, оскільки, на його думку, головна роль тут має належати Європі.
Країни ЄС вже почали обговорювати відправку контингенту до України у разі зупинення воєнних дій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].