Експорт російського вугілля впав до шестирічного мінімуму – The Moscow Times
Зазначається, що на це вплинули негативна ринкова кон’юнктура, санкції та проблеми залізничної інфраструктури

російські експортери вугілля вже третій рік поспіль стикаються зі зменшенням обсягів експорту, що сприяє зниженню доходів та скороченню видобутку.
Про це свідчать дані Argus, пише The Moscow Times.
У 2024 році російські вугільні компанії експортували 195 млн тонн продукції – це на 17,5 млн тонн менше, ніж у 2023 році, і на 26,2 млн тонн менше, ніж у 2022 році.
Експерти Argus зазначають, що на ці показники вплинули негативна ринкова кон’юнктура, санкції та проблеми залізничної інфраструктури.
«На відміну від нафти і газу, які Європа продовжує закуповувати, нехай і в невеликих обсягах, вугілля потрапило під тотальне ембарго, а найбільші вугільні компанії – СУЕК і «Мечел» – було внесено до санкційних списків США», – зазначено у звіті.
За даними Argus, ситуацію з експортом ускладнили проблеми на залізничному транспорті, який не зміг адаптуватися до «повороту економіки на Схід». Дефіцит локомотивів і машиністів на тлі зростання вантажопотоку призвів до критичного стану російської залізниці: середня швидкість руху знизилася до менш ніж 35 км/год – це найнижчий показник із 1991 року.
Через ці труднощі деякі вугільні компанії не змогли виконати плани постачання продукції.
Водночас експортні ціни на вугілля впали до мінімального рівня за останні сім років, що зробило всі російські вугільні компанії збитковими. Загальний збиток у галузі склав 81 млрд рублів (810 млн доларів).
У Кемеровській області, головному вугільному регіоні росії, за підсумками року видобуток скоротився на 15,8 млн тонн і склав 198,4 млн тонн.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що прибуток російської вугільної галузі обвалився в 15 разів. Відрізані санкціями від західних ринків російські вугільні компанії стрімко втрачають покупців й у країнах, які Кремль називає «дружніми».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].