Уряд схвалив підписання угоди про корисні копалини зі США (доповнено)

Уряд схвалив підписання угоди про корисні копалини зі США (доповнено)

Вона матиме шість ключових позицій

Уряд схвалив підписання угоди про корисні копалини зі США (доповнено)
Фото: Кабмін

Кабінет міністрів ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди зі Сполученими Штатами про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови України.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Угода матиме шість ключових позицій:

  1. Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох наших країн.
  2. Українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
  3. Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
  4. США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
  5. Зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проекти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
  6. В угоді враховані зобов'язання України в межах євроінтеграційного процесу. Тобто жодних протиріч і суперечностей з євроінтеграційними зобов’язаннями не виникатиме.

«У результаті підписання угоди Україна отримає подвійну вигоду – ми залучаємо американські інвестиції та технології у відбудову України, та накопичуємо ресурс для реалізації стратегічних проектів для добробуту кожного українця», – сказав прем'єр.

За словами Шмигаля, після доопрацювання угода стала «значно кращою»: з неї виключили пункти про $500 млрд боргу перед США та зобов'язання України за кожен долар американської допомоги віддавати $2.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що журналісти опублікували фінальний текст угоди про корисні копалини між Україною та Сполученими Штатами. Один із пунктів передбачає прив’язку до безпекових гарантій – угода є частиною архітектури безпеки, включаючи підтримку вступу України в НАТО або альтернативні гарантії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло