росія має намір перевірити на міцність статтю 5 НАТО – німецька розвідка

росія має намір перевірити на міцність статтю 5 НАТО – німецька розвідка

«Закінчення війни в Україні дозволить росіянам направити свою енергію туди, куди вони справді хочуть, а саме проти Європи», – наголосив глава розвідки

росія має намір перевірити на міцність статтю 5 НАТО – німецька розвідка
фото DR

росія має намір випробувати єдність Заходу, зокрема стосовно дії п'ятої статті про колективну оборону НАТО.

Про це заявив глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каль, повідомляє dpa.

Він сподівається, що ці плани москви не втіляться в реальність, проте виключати такий варіант не можна, наголосив він.

П'ята стаття НАТО є основою системи колективної безпеки Альянсу: вона передбачає, що напад на одного із членів НАТО розцінюється як напад на всіх.

За словами глави BND, росія хоче поставити під сумнів готовність західних країн виконати цей принцип.

Її подальші дії будуть залежати від термінів завершення війни в Україні.

Якщо бойові дії закінчаться до 2029–2030 років, росія зможе раніше, ніж очікувалося, перенаправити свої ресурси та зосередитися на створенні загрози Європі, пояснив Каль:

«Швидке закінчення війни в Україні дозволить росіянам направити свою енергію туди, куди вони справді хочуть, а саме проти Європи».

За словами голови німецької розвідки, росія добивається того, щоб ослабити вплив НАТО, а сфера впливу москви поступово просуватиметься на захід – бажано без присутності США в Європі.

Подібні заяви Каль робив восени минулого року. Тоді він наголошував, що путін прагне не лише розширити вплив Кремля в Європі, а й витіснити військову присутність США з континенту, оскільки оборонні витрати Сполучених Штатів значно перевищують витрати країн Євросоюзу.

Президент США Дональд Трамп, здається, готовий у цьому допомогти росії. 6 березня NBC повідомило, що Трамп має на меті відмовитися від захисту країн-союзників по НАТО, якщо вони не виконують зобов'язань щодо оборонних витрат.

Також розглядається варіант виведення американських військ із Німеччини з можливою передислокацією до Угорщини, яка підтримує тісні відносини з росією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло